Plan (nie)idealny?

Plan (nie)idealny?

II LO w Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, Łańcut

Ośmioro przestępców, każdy z innym bagażem życiowym, a wśród nich geniusz dążący do realizacji planu idealnego, który miał być łatwym sposobem zdobycia fortuny. Jednak jedno potknięcie sprawiło, że strategia dopracowana w każdym szczególe legła w gruzach, a wraz z nią upragniony cel i marzenia każdego z osobna. „Dom z papieru” to niesamowity serial, który w krótkim czasie podbił serca wielu widzów.

W belgijskiej kawiarni

W belgijskiej kawiarni

II LO w Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, Łańcut

Zaczął nagrywać w 2011 roku jako Foodvillain, wypuszczając mixtape pt. „Who Killed JFK’’, rok później „Young Hems” jako Taco Hemingway. W 2014 roku wydał „Trójkąt Warszawski”, dzięki któremu Filip Szcześniak zaczął być rozpoznawalny na arenie hip-hop. W miarę rozwoju kariery artysty ukazywały się kolejno produkcje: „Umowa o dzieło”, „Wosk”, „Marmur”, „Szprycer” oraz sławny album w duecie z Quebonafide pt. „Soma 0,5mg”, który został wyprzedany w nakładzie 60 tys. egzemplarzy, przyznano mu status podwójnej platynowej płyty, był również najlepiej sprzedającym się krążkiem pierwszego półrocza 2018 roku. Zwykłemu „pożeraczowi” polskiego rapu wydaje się, że „Café Belga” to kolejna płyta tego artysty rodem z „Somy”, jednak po dokładnym odsłuchaniu całości da się dostrzec, że Taco powraca do starych brzmień podobnych chociażby do „Szprycera” z 2017 roku.

Walka o przetrwanie

Walka o przetrwanie

II LO w Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, Łańcut

Gdy pewnego wieczoru nudziłam się, znajomy polecił mi „Zagubionych”, których on oglądał już po raz drugi. Jest to amerykański serial fantastyczno-przygodowy, który swoją premierę miał w 2004 roku. Jego twórcami są m.in. J. J. Abrams i Damon Lindelof. Opowiada o losach 48 pasażerów samolotu, który rozbił się na trasie z Sydney do Los Angeles na tropikalnej, pełnej tajemnic i dziwnych zjawisk wyspie. Serial liczy 6 sezonów po 13 odcinków, a dla wielu jest produkcją kultową i legendarną. Nie żałuję ani jednego z dwudziestu pięciu obejrzanych odcinków pierwszego sezonu.