Miłość czterech łapek
Ostre pazurki, słodkie łapki, kudłate uszka i co lepsze funkcja mruczenia. Dają sie głaskać, ile wlezie, są świetnymi słuchaczami i nigdy nie są zbyt duże na zabawy typu: kot vs. sznurek czy migające światełko.
Ostre pazurki, słodkie łapki, kudłate uszka i co lepsze funkcja mruczenia. Dają sie głaskać, ile wlezie, są świetnymi słuchaczami i nigdy nie są zbyt duże na zabawy typu: kot vs. sznurek czy migające światełko.
W tym roku przypada dwusetna rocznica śmierci Jana Potockiego, stąd też rok 2015 jest mu poświęcony. Jan Potocki to pierwszy polski archeolog, erudyta, etnolog i językoznawca, poseł na Sejm Czteroletni. Ożenił się z Julią Lubomirską – dziedziczką zamku w Łańcucie. To tutaj pisał sztuki dla pałacowego teatru.
Nasza klasa poznała postać Jana Potockiego między innymi za pośrednictwem poświęconej mu lekcji muzealnej, a także ekranizacji „Rękopisu znalezionego w Saragossie”. Podsumowaniem tych zajęć są napisane do Jana Potockiego listy, w których w imieniu postaci historycznych lub swoim własnym wyrażamy nasze wrażenia.
Żyjemy w dziwnych czasach. Już od najmłodszych lat gonimy za światem, który ciągle „biegnie” szybciej niż my. Chcemy robić karierę, zarabiać pieniądze, spełniać swoje marzenia… To nie jest złe. Bardzo dobrze mieć cel w życiu, lecz warto cały czas trzeźwo patrzeć na świat, który nas otacza. A otacza nas wszechobecny pośpiech, walka o jeszcze lepsze życie, kłamstwo, podstęp, egoizm. Trudno tutaj znaleźć czas dla rodziny czy przyjaciół. A to oni tak naprawdę powinni być w tej całej machinie najważniejsi.
Wakacje to czas najbardziej lubiany przez większość z nas. Kochamy wylegiwać się na słońcu, kąpać w krystalicznej wodzie. To też okres licznych podroży, poznawania nowych kultur, zwiedzania licznych zabytków oraz zawierania nowych znajomości. Przypomnę kilka sposobów na to, aby każdego dnia lata czuć się lekko i cudownie oraz kilka porad związanych z bezpieczeństwem, zanim wyruszycie w daleką podróż.
„Toksyczna relacja do potęgi n-tej” – tak w jednym zdaniu określić można historię małżeństwa Amy i Nicka przedstawioną w filmie “Zaginiona dziewczyna”. Adaptacja filmowa książki o tym samym tytule autorstwa Gillian Flynn doczekała się ponad trzydziestu nominacji w różnych konkursach i kategoriach.
Rodzina, miłość, przyjaźń, rozmowy polityczne, biznesowe – te wszystkie wartości oparte są na relacjach międzyludzkich, których wyznacznikiem powinny być prawda i szacunek. Ale czy współcześnie ludzie się do tego stosują? Niestety z przykrością trzeba stwierdzić, że coraz częściej w kontaktach z innymi ludźmi rządzą kłamstwo i manipulacja.
„Dla Ciebie wszystko” to melodramat produkcji USA z 2014 roku w reżyserii Michaela Hoffmana. Został on oparty na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa, autora dobrze nam znanego ,,Pamiętnika”.
Mecz reprezentacji w siatkówce mężczyzn. Hala wypełniona po brzegi. Tłum ludzi, których nie znam, a w jakimś stopniu nie są mi obojętni. To z nimi tworzę historię. Chwile dosłownie niezapomniane, nie do opisania, zawierające w sobie tak wiele pozytywnych emocji. Ten moment, gdy podczas kibicowania stajemy się jednością. Zapominamy o złych, codziennych rzeczach, by wspólnie poddać się duchowi dopingu. Wszyscy jesteśmy ubrani w biało-czerwone barwy i z całych sił wspieramy naszych sportowców. Nie liczy się, kto skąd pochodzi, czym się zajmuje, w jakim jest wieku. To przecież nie ma znaczenia! Najważniejsze jest, że podczas takich meczów dostrzegamy, ile mamy wspólnego.
Jedynaków często określa się mianem „samotnej wyspy” czy „rodzinnej maskotki”. Wielu ludzi twierdzi, że życie jedynego dziecka w rodzinie jest usłane różami, a samym jedynakom przypisuje się same najgorsze cechy. Ale czy osoby, które nie mają rodzeństwa są faktycznie aspołecznymi egoistami? Czy ich codzienność rzeczywiście przypomina bajkę? W związku z tym, że w kręgu moich znajomych znajduje się kilku jedynaków, postanowiłam to sprawdzić i podzielić się z Wami – Czytelnikami – swoimi refleksjami na ten temat.
Relacje międzyludzkie są bardzo ważnym aspektem naszego istnienia w społeczeństwie. Ich nawiązywanie to jedna z podstawowych potrzeb w naszym życiu. To, jakie dana osoba ma relacje z innymi, świadczy, jakim jest człowiekiem. Dobre relacje z ludźmi pozwalają nam z radością i otwartością funkcjonować w społeczeństwie.