„Nie znoszę bylejakości” – czyli o perfekcjonistach w nieperfekcyjnym świecie
Już w samej definicji perfekcjonizmu odnajdujemy sprzeczności. Jak można być perfekcyjnym w z natury nieperfekcyjnym świecie? To absurd.
Już w samej definicji perfekcjonizmu odnajdujemy sprzeczności. Jak można być perfekcyjnym w z natury nieperfekcyjnym świecie? To absurd.
Przekuć tanią rozrywkę w dobrze prosperującą pracę – to potrafią tylko młodzi ludzie! Znaczenie zawodu gracza komputerowego na świecie sukcesywnie się umacnia, a jak to wygląda w Polsce?
/Film został zrealizowany w ramach konkursu dziennikarskiego Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej 2016/
Przekraczam nieśmiało próg rzeszowskiej siedziby Fundacji „Pro Spe” i od razu jest kontakt. Ktoś podchodzi, ktoś wita się, zagaduje. Mój wzrok pada na leżące na stole kartki, zapisane odręcznie, tak dalekie od masowych wydruków. To, jak się później dowiaduję, podziękowania dla darczyńców. Wszystko, co się tu dzieje, ma jeden kierunek. To Gruzja, piękny kaukaski kraj o bogatej kulturze, lecz też naznaczony przez historię. Dla Polaka – egzotyczny. Jednak to tam serce i powołanie wysyła polskiego księdza – Macieja Gierulę, założyciela Fundacji ,,Pro Spe” służącej pomocą potrzebującym mieszkańcom tego kraju. Dlaczego właśnie tam wsparcie jest tak potrzebne? Kto, komu i jak może pomóc?
Moda ślubna na przestrzeni 100 lat zmieniała jak w kalejdoskopie. Różne materiały, koronki, cekiny i inne dodatki. Welony, toczki, wianki z polnych kwiatów, w zależności od stylu i gustu panny młodej. Oto etapy rozwoju mody ślubnej w XX wieku.
I tak Bóg stworzył sklepienie niebieskie, drzewa, ptaki, wodę, człowieka… jednakże akt kreacyjny nie jest przypisany jedynie Bogu. Choć człowiek nie ma na liście swoich osiągnięć tworzenia planet, to chęć stwarzania nawet małych rzeczy ujawnia się już od najmłodszych lat. Może być zasługą pasji lub po prostu ciekawością, która jest zresztą nieodłączną częścią dorastania.
Msza Święta. Koleżanka czyta czytanie. Śpiewamy psalm. Siostra mówi modlitwę wiernych. W końcu biorę gitarę i podchodzimy do mikrofonu. Serca biją nam mocniej, czujemy lekki stres. I zaczynamy. Gramy, śpiewamy. ,,Bóg zapłać KSM-owi, który przyczynił się do jeszcze większego przeżycia tej uroczystości” – mówi ksiądz proboszcz z ambony. Widzimy uśmiechy stojących w pobliżu ludzi. Udało się!
Ma 24 lata, od niedawna zajmuje się rysowaniem, ale ma do tego talent i chęci, by uczyć się dalej. Rozmawiam z Radkiem – młodym rysownikiem.
Na nowy film o słynnym piracie fani musieli czekać aż sześć lat! ,,Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” to kolejna część przygód szalonego i zwariowanego Jacka Sparrowa. Czy i tym razem odniesie sukces?
Po naszych szkolnych korytarzach chodzą pasjonaci i wie o tym każdy, kto choć przez chwilę z nimi rozmawiał. Jednym z nich jest Michał Daszkiewicz. Swoje zainteresowanie militariami realizuje wieloaspektowo: poprzez studiowanie historii uzbrojenia, a także treningi strzeleckie. Spełnianiu tej pasji służą również świadomość jej sensu społecznego oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi.
W wybieraniu ścieżek własnej przyszłości bardzo pomocny może być głos starszych kolegów. O taki poprosiłem Wojciecha Urbana, absolwenta naszego liceum, studenta historii i dziennikarstwa, redaktora portalu „Może coś Więcej”, a także pracownika Biura Promocji Akademii Ignatianum w Krakowie.