Recenzja “Niepokonanych. Niesamowitych historii przetrwania”

Recenzja “Niepokonanych. Niesamowitych historii przetrwania”

Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Poznań

“Poszukiwanie przygód zawsze wiąże się z niebezpieczeństwem. Niewiele opowieści o przetrwaniu może dorównać prawdziwym relacjom przedstawionym w tej książce. Czasem ich bohaterowie świadomie podejmowali ryzyko, a nieraz mieli po prostu wielkiego pecha. W obu przypadkach opisani tu mężczyźni, kobiety i dzieci musieli walczyć z żywiołami: na morzu, w powietrzu i w przerażających sytuacjach na ziemi.
Jak odkryjesz podczas lektury, ludzie ci, żeby przetrwać, musieli znaleźć w sobie zadziwiającą siłę, wytrzymałość i wiarę we własne możliwości. Nie wszyscy wyszli z przeprawy bez szwanku, kilkoro całkiem poważnie ucierpiało, ale ich historie są niezwykle ciekawe, mądre, inspirujące i choć trudno w to uwierzyć – prawdziwe.”

VIII  Międzyszkolny Turniej SUDOKU

VIII Międzyszkolny Turniej SUDOKU

Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Poznań

W dniu 15 marca 2019 r. grupa reprezentantów naszej szkoły uczestniczyła w VIII edycji MIĘDZYSZKOLNEGO TURNIEJU SUDOKU, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 65 w Poznaniu.

Po pierwszej rundzie trwającej 30 minut do ścisłego finału zakwalifikowali się uczniowie: Jakub Waśkowski z klasy 7a, Patryk Mendelewski z klasy 7x, Bartosz Styziński z klasy 6a, Eryk Gałążewski z klasy 5b, Julian Kuskowski z klasy 5d oraz Maja Kuskowska z klasy 4s.

W finale miejsce II wywalczył Eryk Gałążewski w kategorii klas V. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.