Bieg Niepodległości, czyli jak świętować po poznańsku…

Bieg Niepodległości, czyli jak świętować po poznańsku…

Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Poznań

Setną rocznicę odzyskania niepodległości celebrować można na wiele sposobów. Tradycyjnie, np. biorąc udział w uroczystych, oficjalnych obchodach, marszach, defiladach, oglądając wystawy prac tematycznie związanych z tym wydarzeniem, zasiadając na widowni i słuchając pieśni patriotycznych. Można jednak inaczej, „po nowemu”, na sportowo.

Wigilia w szkole

Wigilia w szkole

Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Poznań

21 grudnia w naszej szkole miało miejsce bożonarodzeniowe świętowanie. Na drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w uroczystej akademii pt.: „JASEŁKA NA WESOŁO” przygotowanej przez uczniów klas 2a i 2b. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej. Wyśmienita gra małych aktorów oraz bezbłędnie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich duże wrażenie.
Po przedstawieniu, każda klasa miło spędziła czas we własnym gronie. Dzieląc się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia. Pojawiły się prezenty i dużo radości. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi przez rodziców. Po wspólnym kolędowaniu i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach do swoich domów. Do szkoły wrócimy w nowym roku 2019 i z nową energią przystąpimy do kolejnych wyzwań.
Agnieszka Mroskowiak – Wylegała