Podróż w czasie w Biskupinie

Podróż w czasie w Biskupinie

Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Poznań

23 września, klasa 3a odbyła niezwykłą podróż do Biskupina- pierwszej osady w polskim państwie. Na miejscu mieliśmy możliwość wysłuchać opowieści przewodnika, wziąć udział w zajęciach warsztatowych z ceramiki, lekcji muzealnej na temat życia codziennego w osadzie, a także przejechać się kolejką wąskotorową, prowadzącą ze Żnina do Biskupina.

WRZEŚNIOWE  ATRAKCJE   W   III  B

WRZEŚNIOWE ATRAKCJE W III B

Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Poznań

W poniedziałek- 2 IX 2019 moi „Podopieczni” rozpoczęli trzeci- -ostatni rok swojej wędrówki w „edukacji wczesnoszkolnej’”. Jak w minionych latach, tak i teraz staram się, aby ten ważny i wyjątkowy czas nie kojarzył się dzieciom tylko z typowymi wyzwaniami dydaktycznymi, dlatego też już w pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego spotkały nas miłe atrakcje…

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA w Szkole Podstawowej nr 11 w Poznaniu

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA w Szkole Podstawowej nr 11 w Poznaniu

Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, Poznań

Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia obejmował szereg działań, którego celem jest popularyzacja i utrwalenie tabliczki mnożenia i dzielenia wśród uczniów klas 3, 4, 5 oraz 6, 7, 8, a także nauczycieli, pracowników i miłośników szkoły.
Uczniowie klas 3 zostali egzaminowani w 2 kategoriach. Pierwsza – tabliczka mnożenia do 30, w której najlepsi przechodzili do 2 konkurencji – tabliczki mnożenia do 50 i otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, za co otrzymali certyfikaty. W klasach 4 uczniowie zostali przeegzaminowani również w 2 kategoriach: łatwiejszej oraz trudniejszej. Osoby, które w obu konkurencjach nie popełniły błędu, otrzymały tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, za co również otrzymali oni certyfikaty. Reszta dzieci otrzymała pamiątkowe naklejki.
„Patrol Tabliczki Mnożenia” egzaminował ze znajomości tabliczki mnożenia i dzielenia na szkolnym korytarzu uczniów klas 6, 7 i 8 oraz nauczycieli i inne osoby dorosłe, które napotykali na swojej drodze, podczas przerw międzylekcyjnych. Każdy egzaminowany losował kartkę z 5 przykładami i podawał prawidłowe wyniki w określonym czasie (w zależności od wieku obowiązywał różny limit czasowy i stopień trudności w przykładach). Kto bezbłędnie zaliczył egzamin, uzyskał tytuł „Ekspert Tabliczki Mnożenia” w postaci pamiątkowej naklejki lub certyfikatu.
W ten sposób tabliczka mnożenia gościła w klasach, na szkolnym korytarzu przez cały tydzień. Wielu uczniów chciało pochwalić się znajomością tabliczki mnożenia i zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami. Swoich sił próbowali także ci, którzy na ogół są niepewni swoich umiejętności.