Pora roku- wiosna.

Pora roku- wiosna.

Zespół Szkół Technicznych, Mikołów

Nadchodzi wiosenna pogoda!
Już nie mogę się doczekać tej zieleni za oknami, śpiewu ptaków. Tak samo na nadejście wiosny cieszyłam się rok temu, by spacerować, pooddychać świeżym powietrzem i podziwiać piękno przyrody.
Wszystko się zmieniło przez ten rok, gdy wirus opanował świat. Wiosna nie była już tak radosna jak kiedyś, nie mogliśmy wychodzić z domu, a w momencie kiedy pozwolono nam na wyjście to tylko pod warunkiem założenia maseczki. Wszędzie cicho, każdy smutny, radość ludzi zasłonięta. Pogoda w tym roku jest bardzo zmienna, temperatura potrafi spaść z 18° do 5°. Jak można zaobserwować w filmiku, raz słonko, a raz śnieg.
Moja ukochana wiosna teraz jest oglądana przez okno..

Moje sposoby jak poradzić sobie z nauką w domu.

Moje sposoby jak poradzić sobie z nauką w domu.

Zespół Szkół Technicznych, Mikołów

Koronawirus zaskoczył nas wszystkich. Nikt z nas nie był gotowy na to co się dzieje obecnie w Polsce i na świecie. W związku z tym zostaliśmy zmuszeni do nauki zdalnej. Każdy uczeń wie jak ciężko jest się skupić na e-lekcjach. Telefon, spanie czy po prostu lenistwo wygrywa z nami co nie pozwala nam na skupienie się na nauce. Oto przygotowałam dla Ciebie 5 sposobów jak skupić się na nauczaniu zdalnym.
Po pierwsze zamiast leżeć do południa w łóżku to postaraj się wstać raczej wcześniej tak jak to robiłeś w czasach szkoły stacjonarnej. Wykonaj wszystkie czynności, które robisz przed wyjściem np. prysznic, śniadanie, ubranie się. Dzięki temu pojedziesz do czekających Cię zadań na poważnie.
Po drugie podczas lekcji staraj się nie używać nic co jest w stanie cię rozproszyć. Nie używaj telefonu, nie oglądaj telewizji, skup się na tym co nauczyciel stara ci się przekazać.
Po trzecie dzień wcześniej sporządź sobie harmonogram każdego danego dnia. Spisz co powinieneś zrobić. Spróbuj określić ilość czasu na każdą rzecz, na którą chcesz przeznaczyć. Działanie według sporządzonego przez siebie planu, powrót do szkoły będzie wtedy łatwiejszy.
Po czwarte zacznij robić najtrudniejsze zadania na początku. Przysiadając do zadań jesteś najbardziej skoncentrowany na swojej pracy. Łatwiejsze zadania z praktyki jesteśmy w stanie zrobić szybciej.
Po piąte zastosuj technikę nauki “Pomodoro”. Technika ta polega na intensywnym pracowaniu przez 25 minut, później robisz 5 minutową przerwę. Po czterech takich cyklach zalecana jest dłuższa przerwa od 15-30 minut.
Powyżej przedstawiłam Ci moje sposoby na naukę w domu. Myślę, że będą pomocne. Powodzenia!