Wakacyjne upiększanie

Wakacyjne upiększanie

Zespół Szkół Technicznych, Mikołów

Czas wakacji jest w większości polskich szkół czasem remontów.
Nie inaczej było w Naszej szkole. Wśród wielu prac remontowo – naprawczych, szczególną uwagę uczniów zwróciła odnowiona świetlica.
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy do obejrzenia efektów przeprowadzonej metamorfozy:

Warsztaty w Warszawie

Warsztaty w Warszawie

Zespół Szkół Technicznych, Mikołów

Uczennice i uczniowie klasy 3 tor w dniach 20 i 21 września mieli możliwość wzięcia udziału w dwudniowych warsztatach z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej zorganizowanej przez Fundację Nowoczesna Polska oraz Collegium Civitas. Zajęcia odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Celem warsztatów było rozwinięcie kompetencji młodzieży w zakresie komunikowania się, współpracy, myślenia krytycznego i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz działania innowacyjnego.

Rajd Integracyjny klas pierwszych

Zespół Szkół Technicznych, Mikołów

Piękna pogoda dopisała uczestnikom rajdu integracyjnego klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych, który odbył się 19 września. Miejscem docelowym była Równica – szczyt górski o wysokości 884,6 m n.p.m. w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim położony pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy. Na mecie rajdu na uczestników czekał ciepły posiłek oraz gry i zabawy integrujące uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do fotorelacji.

Fotografia reklamowa

Fotografia reklamowa

Zespół Szkół Technicznych, Mikołów

Jednym z tematów podejmowanych na zajęciach z kwalifikacji A.27 (projektowanie kampanii reklamowej) w zawodzie technik organizacji reklamy jest fotografia reklamowa. Jak widać w szkole podczas lekcji można się też świetnie bawić…

Targi pracy i praktyk

Targi pracy i praktyk

Zespół Szkół Technicznych, Mikołów

Jak zapewnić sobie dobry start zawodowy i rozwijać się w wymarzonym kierunku? Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość dowiedzieć się tego podczas X edycji Absolvent Talent Days. Impreza miała miejsce 09 października 2018 roku w Centrum kongresowym przy Katowickim Spodku. Uczniowie ponadto mogli porozmawiać z pracodawcami w nieformalnej atmosferze, sprawdzić gdzie się rozwiną i zdobędą nowe umiejętności.