img20220329wa0098.jpg

Jak w prosty sposób zachęcić uczniów do nauki języka obcego? Pokazując im ciekawe filmy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 poznali hiszpańskie i latynoskie kino podczas wieczorków filmowych organizowanych na terenie szkoły. Dzięki temu, nie tylko odkrywali kulturę i tradycje różnych krajów, ale także dostrzegali różnice językowe pomiędzy Hiszpanią a innymi krajami hiszpańskojęzycznymi.

Każdą projekcję filmu poprzedzała rozmowa z uczniami na temat kraju, z którego on pochodzi, jego kultury, ciekawostek i typowych językowych zwrotów. Uczestnicy wieczorków już dobrze wiedzą, dlaczego każdy Meksykanin powinien mieć psa, a także czym różni się tortilla española od kukurydzianych tortilli używanych do tacos.

W ramach spotkań uczniowie zobaczyli filmy takie jak: „Coco”, „Klaus”, „El mejor verano de mi vida”, „Campeones” oraz „Se busca papá”.

Takie i inne ciekawe aktywności realizowane są w naszej szkole w ramach projektu PO WER “Znaki inności” finansowanego z udziałem środków z Unii Europejskiej.