Recenzja Euro Track Simulator 2

Recenzja Euro Track Simulator 2

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera, Dębno

Nie da się ukryć, że sednem gry jest jazda z punktu A do punktu B. Na początku jako najemnik, później jako właściciel własnej firmy. Model jazdy nie jest specjalnie porywający – nasz pojazd wraz z ładunkiem waży swoje i nie rozwija zawrotnych prędkości, a fizyka jazdy średnio ma się do tego, co spotykamy w rzeczywistości. Jeździ się jednak całkiem przyjemnie, gra karze za nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego mandatami i zmusza do częstego zerkania w lusterka. Parkowanie przy rampie wymaga wprawy i choć gra pozwala na pominięcie ustawiania naczepy, to odpowiednie jej ustawienie daje sporo satysfakcji. Wszystko po to, aby zarobić jak najwięcej kasy. Choć na początku dorabianie się idzie dość żmudnie, to po zakupie własnej ciężarówki i założeniu własnego biznesu jest o wiele łatwiej i kiesa napełnia się niepomiernie szybciej.

Integracja uczniów klas pierwszych

Integracja uczniów klas pierwszych

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera, Dębno

Dnia 30.08. br. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie a mianowicie przyjmowaliśmy w poczet uczniów naszej szkoły dzieci, które dnia 03.09.2018 r. rozpoczną tu swoją edukację. Zdarzenie to było o tyle niezwykłe, gdyż było połączone ze Świętem Pieczonego Ziemniaka, które na stałe wpisało się w tradycje naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła swoim wystąpieniem pani dyrektor Magdalena Umińska, która przywitała rodziców oraz dzieci. Następnie przedstawiła wychowawców klas pierwszych. Dzieci otrzymały wizytówki, które ułatwiły wspólną zabawę.

Kolejnym punktem programu było spotkanie rodziców z panią psycholog Iwoną Kuką. W tym czasie dzieci mogły zasmakować rywalizacji sportowej. Pod opieką pana Benedykta Psiuka i Damiana Podstawczuka mogły bawić się w “Berka oddawanego”, “Berka czarodzieja” oraz “Berka ogonka” oraz “Grzybki”. Dużą atrakcją okazały się zabawy animacyjne z chustą KLANZA. Przy jej użyciu dzieci bawiły się w “Zajączka i wilka”, “Rekina” a także podrzucanie piłek, chodzenie po wodzie i wyrzucanie poduszek.

Dorośli też nie mogli narzekać na brak atrakcji, mieli bowiem za zadanie wykonać ludziki lub zwierzaki z ziemniaka i wypisać potrawy jakie można wykonać wykorzystując ów warzywo. Tutaj też można było dostrzec duże zaangażowanie.

Szkoła w tym dniu choć to jeszcze wakacje wypełniła się gwarem i śmiechem dzieci. Na zakończenie wszyscy i duzi i mali wzięli udział we wspólnym grillu a dzieci otrzymały dodatkowo słodki upominek.
Wszystko to nie byłoby możliwe do zrealizowania gdyby nie zaangażowanie nauczycieli i pracowników szkoły oraz sponsorów, którzy wspomogli to przedsięwzięcie. Każdemu składamy ogromne podziękowania.
Wychowawcy klas pierwszych