Barwy jesieni w obiektywie

Barwy jesieni w obiektywie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera, Dębno

Jest taka pora roku, kiedy wieje zimny wiatr, a drzewa pogubiły wszystkie liście. Większość z nas jesień kojarzy się z początkiem ciągłych opadów deszczu oraz spędzaniem wolnego czasu w domu, czytając książki. Natomiast teraz,w październiku, pogoda zachęcała nas do przechadzek po świeżym powietrzu. Urok jej można dostrzec,kiedy promienie słońca padają na piękne liście w odcieniach: żółtego, pomarańczowego i czerwonego. Spacery bardzo cieszą oko i poprawiają nasze samopoczucie. Zapraszam na spacer w moim towarzystwie.

Integracja uczniów klas pierwszych

Integracja uczniów klas pierwszych

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera, Dębno

Dnia 30.08. br. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie a mianowicie przyjmowaliśmy w poczet uczniów naszej szkoły dzieci, które dnia 03.09.2018 r. rozpoczną tu swoją edukację. Zdarzenie to było o tyle niezwykłe, gdyż było połączone ze Świętem Pieczonego Ziemniaka, które na stałe wpisało się w tradycje naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła swoim wystąpieniem pani dyrektor Magdalena Umińska, która przywitała rodziców oraz dzieci. Następnie przedstawiła wychowawców klas pierwszych. Dzieci otrzymały wizytówki, które ułatwiły wspólną zabawę.

Kolejnym punktem programu było spotkanie rodziców z panią psycholog Iwoną Kuką. W tym czasie dzieci mogły zasmakować rywalizacji sportowej. Pod opieką pana Benedykta Psiuka i Damiana Podstawczuka mogły bawić się w “Berka oddawanego”, “Berka czarodzieja” oraz “Berka ogonka” oraz “Grzybki”. Dużą atrakcją okazały się zabawy animacyjne z chustą KLANZA. Przy jej użyciu dzieci bawiły się w “Zajączka i wilka”, “Rekina” a także podrzucanie piłek, chodzenie po wodzie i wyrzucanie poduszek.

Dorośli też nie mogli narzekać na brak atrakcji, mieli bowiem za zadanie wykonać ludziki lub zwierzaki z ziemniaka i wypisać potrawy jakie można wykonać wykorzystując ów warzywo. Tutaj też można było dostrzec duże zaangażowanie.

Szkoła w tym dniu choć to jeszcze wakacje wypełniła się gwarem i śmiechem dzieci. Na zakończenie wszyscy i duzi i mali wzięli udział we wspólnym grillu a dzieci otrzymały dodatkowo słodki upominek.
Wszystko to nie byłoby możliwe do zrealizowania gdyby nie zaangażowanie nauczycieli i pracowników szkoły oraz sponsorów, którzy wspomogli to przedsięwzięcie. Każdemu składamy ogromne podziękowania.
Wychowawcy klas pierwszych