Gra z Polski skazana na sukces – ,,Fortnite” działa jak magnes

Gra z Polski skazana na sukces – ,,Fortnite” działa jak magnes

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera, Dębno

Za ,,Fortnite” odpowiada Epic Games oraz polska firma People Can Fly. Są dwa tryby gry: ,,Battle Royale” oraz ,,Ratowanie Świata”. Pierwsza z nich jest bezpłatna, za to za drugą musisz zapłacić. Osobiście uważam, że tryb PVP jest o wiele lepszy.Na czym polega rozgrywka? Głównie na przetrwaniu. Jest to kooperacyjna rozgrywka do czterech graczy. Polega na budowaniu fortyfikacji, które pozwolą ci przetrwać oraz na szukaniu skrzynek, w których umieszczona jest broń lub materiały budowlane. Cała gra polega na wyeliminowaniu pozostałych 99 graczy.
Większość otoczenia w ,,Fortnite” można zniszczyć. Gdy to zrobisz, otrzymujesz surowce. W grze dostępna jest jedna mapa, która cały czas jest rozwijana. W pierwszym etapie rozgrywki wraz z wszystkimi graczami lecisz jednym autobusem. Po około minucie możesz już z niego wyskoczyć. Będąc pięćdziesiąt metrów nad ziemią, możesz rozłożyć lotnię, dzięki której bezpiecznie opadniesz na ziemię. Po wylądowaniu masz około trzy minuty na to, aby zebrać materiały, broń i amunicję. Po tym czasie zaczyna zmniejszać się tzw. oko burzy. W grze jest już mało graczy. Gdy nie zdążysz uciec przed burzą, powoli będzie ci odejmowana mała ilość życia. Masz pięć miejsc na broń oraz ekwipunek.
Bardzo podoba mi się ta gra. Nie znam innej gry tego typu, w której jest ulepszane wszystko. W większości kooperacyjnych rozgrywek dodaje się do gry np. nowe rodzaje broni, czy skiny do nich.