6C583D4B6DDD4C888AF9DC49331463F7.jpeg

29.09.2017 r. w  Szkole Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie obchodziliśmy „Światowy Dzień tabliczki mnożenia” . Organizatorką całego przedsięwzięcia w naszej szkole była pani Monika Kubica – nauczycielka matematyki. Owe święto obchodzone jest tego dnia w różnych częściach świata. Atrakcją są ciekawe rozgrywki matematyczne.

Na pierwszym piętrze budynku zostały ustawione stoły i przygotowane różne matematyczne łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. Miejsca zajmowane były przez uczniów: Emilę Stadejek, Izabellę Cholewińską, Jakuba Kramarczyka , Mateusza Kuczyńskiego, Alicję Farkaluk, Patrycję Rusińską. Organizatorzy-uczniowie mieli za zadanie rozdawać innym chętnym uczniom łamigłówki matematyczne. Uczestnicy dzielnie rozwiązywali zagadki matematyczne. W nagrodę za zmierzenie się z potyczkami dostawali nagrodę w postaci cukierka i certyfikatu. Przeróżne ćwiczenia, których nie rozwiązujemy na co dzień  podczas lekcji – przyciągały zaintrygowanych uczniów. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą zdjęcia zadowolonych osób. Miła atmosfera towarzyszyła nam podczas każdej przerwy, a chętni z zapałem podchodzili do starszych stanowisk. 70 osób podeszło do stanowisk , w tym 1 osoba dorosła.  6 nie  udało się poprawnie rozwiązać zadań.

Uważam , że Światowy Dzień tabliczki mnożenia był świetną okazją do pokazania swoich umiejętności matematycznych, a przy okazji otrzymania ciekawych nagród.  Wydarzenie to mogło zapoczątkować u nowych uczniów naszej szkoły pasję matematyczną.

To świetny pomysł na organizację dnia. Duże zaangażowanie uczniów złożylo  się na osiągnięcie dnia.