Hydropolis – zwiedzamy interaktywne Centrum nauki i wiedzy o wodzie
04 października klasy 5A i 5b odbyły wspólnie wycieczkę do wrocławskiego Hydropolis – Centrum nauki i wiedzy o wodzie.
04 października klasy 5A i 5b odbyły wspólnie wycieczkę do wrocławskiego Hydropolis – Centrum nauki i wiedzy o wodzie.
Dnia 19 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, swoich wychowawców, rodziców, dziadków, rodzeństwa oraz samorządu uczniowskiego zostali przyjęci do braci szkolnej.
OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL „NAUKI PRZYRODNICZE NA SCENIE”.
Czy wiesz, że torba foliowa rozkłada się od 100 do 400 lat, a przesłanie jednej e-faktury szkodzi środowisku naturalnemu bardziej niż wydrukowanie 15 faktur papierowych?
W miniony piątek, 19 października, piętnaścioro śmiałków z klas siódmych i ósmych przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.
“Posiadana wiedza nabiera wartości wtedy, kiedy jest wykorzystywana w praktyce”.
W dniu 6 listopada dzieci z klasy IIb wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Szymyślik i Brygidą Kovacs ze świetlicy (organizatorką wycieczki) udały się do Rogalowego Muzeum, które mieści się w pięknej, ponad sześćsetletniej, zabytkowej kamienicy (najstarszej na Starym Rynku), z której okien podziwiać można Ratusz.
28 września 2018 r. w Poznaniu, jak i w całej Europie odbyła się kolejna edycja “Nocy Naukowców”. To wydarzenie, w którym biorę udział od wielu lat … w zasadzie, od kiedy pamiętam. Pierwsza edycja miała miejsce jedenaście lat temu i od tego czasu co roku, w jedyną taką noc, na różnych uczelniach, każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego, interesującego i niepowtarzalnego.
11 listopada – Święto Niepodległości 2018. To już setna rocznica!
Współczesny świat nie potrafi poradzić sobie z problemem głodu. „(…) kilka lat temu Ban Ki-moon, sekretarz generalny ONZ, wymienił liczbę, która została powtórzona i zapomniana: co niespełna cztery sekundy jedna osoba umiera na skutek głodu, niedożywienia i wywołanych tym chorób. Siedemnaście w ciągu każdej minuty, dwadzieścia pięć tysięcy każdego dnia, ponad dziewięć milionów w ciągu roku. Półtora Holokaustu rocznie.” Pisze o tym, w swojej książce „Głód” argentyński dziennikarz i pisarz Martín Caparrós, który zjeździł świat, próbując zrozumieć, dlaczego nawet dzisiaj dla dużej liczby z nas największym wyzwaniem pozostaje znalezienie odrobiny jedzenia. Jego „reportaż totalny”, jak został określony, zmusza do myślenia i rewizji poglądów.