IMG_20181023_100102.jpg

Czy wiesz, że torba foliowa rozkłada się od 100 do 400 lat, a przesłanie jednej e-faktury szkodzi środowisku naturalnemu bardziej niż wydrukowanie 15 faktur papierowych?

W miniony wtorek, 23 października, nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w I Przeglądzie Filmów GOZpodarnych, który odbył się w Kinie Bułgarska 19 w ramach Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Week, 22-26 X 2018). Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy Koalicji RECONOMY.

Podczas godzinnego spotkania piąto- i szóstoklasiści obejrzeli pięć krótkich filmów (m.in. „Eko-patrol”, „Wspólnie zamknijmy obieg” i „Inżynierkę Wilczycę”), w których poruszone zostały m.in. kwestie segregacji śmieci, ponownego wykorzystania produktów uznanych powszechnie za bezużyteczne, wreszcie – dbania o otoczenie i reagowania na zaśmiecanie środowiska przez innych.

Po każdej projekcji widzowie odpowiadali na pytania zadawane przez organizatorki spotkania. Na zakończenie troje z nich otrzymało nagrody za aktywność. Najważniejsze wyróżnienie – tytuł Arcymistrza oraz podwójny voucher do kina – przypadło w udziale Dominikowi Budzińskiemu, uczniowi klasy 6 A, który zadziwił nas wszystkich wiedzą nt. zasad działania obiegu zamkniętego oraz uważnością podczas słuchania i oglądania filmików.

Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu był dla wszystkich uczestników źródłem cennej wiedzy na temat tego, jak troszczyć się o naszą planetę, aby jeszcze przez wiele lat „służyła” nam ona w pełnej krasie.