Mamy srebro w badmintonie :)

Mamy srebro w badmintonie :)

Zespół Szkół Technicznych, Mikołów

Na zorganizowanych w dniu 5 kwietnia 2018r. Powiatowych Zawodach w Badmintona reprezentacja naszej szkoły: Paweł Anioł kl. 2 tmt, Wojciech Habraszka 2 tmt i Dawid Szatny 1 wz – zdobyli srebrny medal kwalifikując się tym samym do zawodów na szczeblu rejonowym. Gratulujemy!

Akcja krwiodawstwa

Akcja krwiodawstwa

Zespół Szkół Technicznych, Mikołów

Kolejna akcja koła wolontariatu w ZST.
W piątek 23 lutego w godzinach od 8.30 do 13.00 w naszej szkole trwała akcja krwiodawstwa.
Krew mogły oddać osoby, które do dnia 22 lutego br. ukończą 18 lat i są zdrowe. Jak zwykle chętnych nie brakowało. BRAWO!

Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników + Poznań Motor Show

Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników + Poznań Motor Show

Zespół Szkół Technicznych, Mikołów

Drugi dzień targów Poznań Motor Show zaczęliśmy od testu w OTWS. W tabeli wyników uplasowaliśmy się na 17 miejscu. W ciągu naszego pobytu w Poznaniu rozmawialiśmy z przedstawicielami firm branży samochodowej min. NOVOL, Hedson Technologies AB, ProfiAuto.pl, Inter Cars SA, Fundacja Cooperatio, Warsztat.pl, Akademia Renowacji i wieloma innymi. Wszyscy jednym głosem twierdzą, że brakuje fachowców, młodych ludzi którzy potrafią zdiagnozować usterkę w pojeździe, zająć się uszkodzeniami systemów elektronicznych pojazdów, naprawić powłokę blacharską po kolizji pojazdu i sprawnie, profesjonalnie położyć powłoki lakiernicze.

Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie daje właśnie takie możliwości- w tym roku otwieramy nowe kierunki w Branżowej Szkole I stopnia: blacharz samochodowy, elektromechanik samochodowy, kierowca mechanik. Kształcimy też mechaników samochodowych i techników pojazdów samochodowych. To wszystko co możemy zrobić jako szkoła dla branży samochodowej, reszta leży po Waszej stronie drodzy gimnazjaliści – zostańcie fachowcami!