Z przodu muzeum z tyłu liceum!

Z przodu muzeum z tyłu liceum!

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, Gniezno

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, nasza „szesnastka” lub „pomnik”, od 1978 roku znajduje się w jednym budynku z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.
Jako uczniowie klasy profilu kulturowo-medialnego to my zostaliśmy zaproszeni do współpracy, kiedy pracownicy muzeum wystąpili z propozycją warsztatów należących do projektu „Z przodu muzeum z tyłu liceum”. Dzięki temu mieliśmy możliwość udziału w wielu rozmaitych spotkaniach, warsztatach i zajęciach.

Istny dramat

Istny dramat

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, Gniezno

W ten sposób można zwięźle podsumować najnowsze dziecko Michała Węgrzyna. Co więcej, a nawet w czym rzecz – tutaj dramat wychodzi nie tylko z gatunkowego założenia, ale także w praktyce. W istocie, dojrzeć we „Wściekłości” można krew, pot i łzy. Nawet ci, którym ‘wściekłość’ narzuca się jako określnik straconego w tym przypadku czasu są niejako w błędzie – żaden bowiem czas filmowy nie jest czasem straconym. Każdy nauczy nas czegoś nowego; w tym choćby i pokory czy cierpliwości w oczekiwaniu na napisy końcowe.