8784 minuty Truskawki

8784 minuty Truskawki

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, Gniezno

Japońskie animacje przeżywały w Polsce swoje najlepsze chwile dobre kilka lat temu, gdy rankiem na najbardziej popularnych stacjach telewizyjnych mogliśmy oglądać takie serie jak Dragonball, Naruto czy – znane ostatnio z gry osadzonej w tym uniwersum – Pokemony. Przyjrzyjmy się bliżej jednej serii anime (jak popularnie nazywane są produkcje z Kraju Kwitnącej Wiśni), która w tamtym czasie była pokazywana w telewizji. Dzisiaj przyjrzymy się dziełu o wdzięcznie brzmiącej nazwie “Bleach”.

Dwa światy.

Dwa światy.

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, Gniezno

Jednym na najbardziej pipularnych francuskich filmów jest komediodramat pt. “Nietykalni” w reżyserii Erica Toledano oraz Oliviera Nakache. Nic dziwnego, że krótko po francuskiej premierze film został okrzyknięty jako wydazrenie kulturalne 2011 roku oraz zyskał kilka nominacji do nagród, w tym do nagrody César 2012 aż w ośmiu kategoriach, m.in. za najlepszy film, reżysera i aktora. “Nietykalni” to nie tylko łzy wzruszenia, ale także masa śmiechu- bo jak tu się nie zaśmiać przy scenie, w której jeden z głównych bohaterów tańczy i wygłupia się do “Boogie Wonderland” funk’owego zespołu Earth, Wind & Fire?

Strzelec

Strzelec

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, Gniezno

Film powstały na galę I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Zdobywca 5 (z 10) nagród: najlepszy film, najlepsze zdjęcia, najlepszy reżyser, najlepszy aktor oraz nagrodę publiczności. Strzelec otrzymał również statuetkę “Klaudiusza” za najlepszy film z I stolicy Polski na festiwalu Offeliada w Gnieźnie.