Targi 2.0 dowiodły, że zdajemy sobie sprawę z potrzeby korzystania i włączania TIK do edukacji

Targi 2.0 dowiodły, że zdajemy sobie sprawę z potrzeby korzystania i włączania TIK do edukacji

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera, Dębno

Tegoroczne Targi 2.0 przebiegły naprawdę sprawnie i ciekawie. Różnorodność projektów była ogromna, dzięki czemu uczniowie byli aktywni i chętni do wykonywania proponowanych ćwiczeń. Na koniec uczestnicy mieli okazję do podzielania się swoimi refleksjami dotyczącymi plusów i minusów Targów. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy pierwszoklasistów do aktywnego brania udziału w projektach edukacyjnych, które uczą pracy w grupie, rzetelności oraz dyscypliny.

Magia świąt w Gimnazjum Publicznym w Dębnie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera, Dębno

19 grudnia 2014r., w ostatni dzień szkoły przed przerwą świąteczna, na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się spotkania wigilijne dla wszystkich uczniów i pracowników gimnazjum. By spędzić razem czas, wszyscy zgromadzili się w hali sportowej. Jasełka zostały przygotowane przez panie: Elżbietę Kościukiewicz, Annę Węgier i pana Waldemara Kościukiewicza.

Szkolna wycieczka w czasie ferii na lodowisko i kręgle

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera, Dębno

Dnia 17.01.2014r.uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Arkadego Fiedlera w Dębnie mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Gorzowa Wielkopolskiego.
Zbiórka miała miejsce we wtorkowy poranek (o godzinie 9:00) przed szkołą. Kiedy nauczyciele upewnili się, że wszyscy są, ruszyliśmy. Podróż upłynęła bardzo szybko. Uczestnicy wycieczki rozmawiali, zawierali nowe znajomości oraz jedli drugie śniadanie . Pierwszym punktem wycieczki była kręgielnia lub lodowisko. Uczniowie sami podjęli decyzję gdzie woleliby pójść. Po godzinie jazdy na łyżwach lub zaciętym pojedynku w kręgielni przyszedł czas na kino. Opiekunowie wycieczki zdecydowali, że sami będziemy mogli wybrać jeden spośród trzech seansów – „Uprowadzona 3”, „Wkręceni 2”, bądź „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”. Jako, że wymienione filmy nie zaczynały się o jednakowej godzinie, osoby, które czekały na seans, ruszyły m.in. na zakupy. Z tego, co słyszałam, tylko nieliczni byli zawiedzeni wybranym przez siebie filmem. Większość wyszła z sali kinowej naprawdę zadowolona.
Ostatnim punktem naszej wycieczki był posiłek w McDonald’s. Zmęczeni popołudniem pełnym wrażeń, bez marudzenia czekaliśmy na złożenie zamówienia w długiej kolejce. Kiedy wszyscy najedliśmy się do syta, przyszedł, niestety, czas na powrót do domu. Droga powrotna minęła w mgnieniu oka. Kiedy wysiedliśmy z autokaru, panie miały dla nas jeszcze jedną małą niespodziankę – czekoladę dla każdego uczestnika. Szczęśliwi rozstaliśmy się około godziny 17:30.
Wyjazd do Gorzowa okazał być się świetnym początkiem ferii zimowych. Cieszę się, że w naszym gimnazjum tak często organizowane są tego typu wycieczki. W mojej ocenie jest to świetny pomysł na integrację gimnazjalistów.
Aleksandra Jelińska