Kto by nie chciał być taką jak ona?
Pierwotna dusza jest dla mnie autorytetem. Jednakże uważam, że obydwie osobowości są wspaniałe. Identyfikuję się z nimi tak bardzo, że czytając miałam wrażenie, że po części przypominają mnie.
Pierwotna dusza jest dla mnie autorytetem. Jednakże uważam, że obydwie osobowości są wspaniałe. Identyfikuję się z nimi tak bardzo, że czytając miałam wrażenie, że po części przypominają mnie.
Komputer nie służy jedynie do gier, lecz również do rozwijania swych pasji.
Braliśmy dzisiaj (03.03.2015) udział w Wirtualnym Festiwalu Antydyskryminacyjnym. Było to naprawdę ciekawe doświadczenie. Bardzo zaangażowaliśmy się w działanie w zespole. Jesteśmy dobrej myśli. Trzymajcie kciuki :)
„Mechaniczna Księżniczka” napisana przez Cassandrę Clare to trzeci tom serii “Diabelskie Maszyny”. Biorąc go do ręki, myślałam, że przyniesie zakończenie całej historii i wyjaśni wszystkie dotąd nierozwiązane problemy postaci. Szczerze mówiąc, obawiałam się, jak potoczą się dalsze losy bohaterów, z którymi sympatyzowałam podczas lektury poprzednich dwóch części trylogii. Nie wiadomo przecież, na jaki pomysł wpadnie autor historii, czy zakończy ją szczęśliwie, czy wręcz przeciwnie. Na pewno mogę powiedzieć, że „Mechaniczna Księżniczka” to powieść, która pozostawia niesamowite wrażenie na czytelniku.
4 marca 2015 roku w Myśliborskim Ośrodku Kultury odbył się 60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe.
Saga jest dla mnie istnym mistrzostwem, majstersztykiem gatunku. Powinien po nią sięgnąć czytelnik, który nie zrazi się faktem, że autor nie odpowiada czytelnikowi wprost, ale nakazuje jej szukać między wierszami. Który pojmie zmagania głównego bohatera z samym sobą. Który zrozumie, że fraza „Wiedźmin” to nie jedynie walka z potworami w strumieniach krwi, ale też tłumione uczucia, których być nie powinno, miłość, która jest gotowa na wszelkie poświęcenia oraz wybór między mniejszym a większym złem.
We wtorek 3.03.2015 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Wirtualnym Festiwalu Antydyskryminacyjnym. Czym jest Festiwal? Kto brał udział w wydarzeniu? Jakie były zadania? Przeczytaj!
Łączy ich jedynie miłość do teatru oraz wrodzona wrażliwość. Tylko tyle, lub aż tyle…
Przedstawienie wywarło na nas niesamowite wrażenie. Pierwszy raz oglądaliśmy balet na żywo. W drodze powrotnej dyskutowaliśmy o symbolach, środkach wyrazu, muzyce – wspominają uczennice. Kontaktu z żywym słowem i muzyką w prawdziwej sali teatralnej nie da się zastąpić niczym. Dla dzieci i młodzieży wizyty w teatrze są często wielkim przeżyciem, które kształtuje ich gust i wrażliwość. Dlatego warto zadbać o to, by młodych widzów wprowadzać w świat teatru od najlepszej strony – do miejsc, które dają gwarancję dobrego repertuaru i profesjonalnej realizacji.
Spektakl teatralny w wykonaniu uczniów Gimnazjum Publicznego w Dębnie pod kierunkiem
Wioletty Rafałowicz.
Wystąpili: W.Krugłowska, M.Migdał, W.Łukasik, D.Naduk, P.Stępnik, A.Stefanowicz, N.Kopniewicz, M.Janiak, P.Sierpiński, P.Janczyszyn przy pomocy K.Nowakowskiej.
Występ podczas Gminnego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych w Dębnie 7 listopada 2012 r.