SMAK WŁOSKICH LODÓW

SMAK WŁOSKICH LODÓW

Centrum Edukacji, Zabrze

Włochy? Zapewne pierwsze skojarzenia to włoskie makarony lub pizza. Ja jednak osobiście będę je kojarzył z lodami. W tym roku na wakacyjną przygodę wybrałem Włochy, a konkretniej małą przyportową miejscowość Porto Garibaldi w rejonie Emilia-Romania. ,,Wybrałem” to jednak źle dobrane słowo, rodzice wybrali. Początkowo w miejscowości nie zauważyłem nic nadzwyczajnego, aż tu pewnego wieczoru zacząłem penetrować boczne uliczki i natychmiast zachwyciła mnie niesamowita atmosfera przyportowego miasta. Minąłem małe wesołe miasteczko, a po piętnastu minutach spaceru zaciekawiły mnie grupy młodzieży, a właściwie wiele pięknych dziewczyn (jednak o tym chyba nie powinienem był wspominać, ale cóż jestem tylko facetem) zmierzających w jakimś ściśle określonym kierunku. Sunąłem powoli za tłumem.

SKARBNIKOWE GODY 2016

SKARBNIKOWE GODY 2016

Centrum Edukacji, Zabrze

1 października 2016r.uczniowie Centrum Edukacji wzięli udział w Skarbnikowych Godach. Co roku w rocznicę uzyskania praw miejskich przez Zabrze sunie kolorowy korowód, w którym zobaczyć można mieszkańców miasta, uczniów, nauczycieli, przedstawicieli największych zakładów pracy i organizacji. W tym roku bawiono się pod hasłem: “Roztańczone miasto”. Zaś w Parku Dubiela zorganizowano Piknik Rodzinny.z licznymi atrakcjami: koncertami, występami tancerzy, a wieczorem pokazami sztucznych ogni. To była rewelacyjna impreza.

PRAPREMIERA “PIASKOWNICY” W CENTRUM EDUKACJI W ZABRZU

PRAPREMIERA “PIASKOWNICY” W CENTRUM EDUKACJI W ZABRZU

Centrum Edukacji, Zabrze

Uczniowie Centrum Edukacji w Zabrzu postanowili wystawić sztukę Michała Walczaka “Pisakownica” . W rolę Miłki wcielały się kolejno: Wiktoria Chmielewska, Asia Kowalewska oraz Paulina Wróbel. Protazka, natomiast, zagrali: Adam Gerlich, Wojtek Pietrzak oraz Piotrek Salamon. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia, które miało miejsce 17 czerwca 2016r.