PODSUMOWANIE POLSKO- NIEMIECKO-FRANCUSKIEJ WYMIANY MŁODZIEŻY W CE

PODSUMOWANIE POLSKO- NIEMIECKO-FRANCUSKIEJ WYMIANY MŁODZIEŻY W CE

Centrum Edukacji, Zabrze

Zbliża się koniec roku szkolnego 2018/2019, a zatem przyszła też pora na podsumowania wielkich projektów realizowanych w Centrum Edukacji, a na pewno takim przedsięwzięciem był trzyletni cykl wymian młodzieży. Po spotkaniach w Berlinie w roku 2016 i Lille w 2017, w Polsce, w Zabrzu zorganizowano seminarium zatytułowane “Wybory europejskie 2019- mój głos się liczy”. Uczestniczyło w nim 12 uczniów z naszej szkoły ( z klas 2TA, 4TA i 4 TB) oraz młodzież ze szkół partnerskich (Berufskolleg am Haspel z Wuppertalu i Lycée des deux Caps z Marquise) wraz z opiekunami. Spotkanie współfinansowane było przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży i pozyskane przez stronę francuską środki z programu Erasmus +. Przez trzy lata nad projektem czuwali nauczyciele z CE p. Mirosław Panek i p. Joanna Małnowicz.
Relację z ostatniego spotkania w Polsce przygotowała Szkolna Telewizja Internetowa MULTI NEWS, a materiał opracował Patryk Kramerski.

E-sport w Centrum Edukacji w Zabrzu

E-sport w Centrum Edukacji w Zabrzu

Centrum Edukacji, Zabrze

W roku 2018/2019 ruszyła w naszej szkole klasa ze specjalnością e-sport. Uczniowie oprócz typowych lekcji z informatyki, sporo czasu poświęcają na umiejętności zwiazane z programowaniem, ale i trenują podstawowe dyscypliny e-sportowe. Oto krótka relacja z turnieju CS, jaki odbył się w tym roku w Centrum Edukacji w Zabrzu.

Relacje fotograficzną przygotował Krzysztof Bernaś.

Certyfikaty i nagrody dla uczniów CE podczas Mini Festiwalu Nauki za projekty w ramach  „Ścieżek Kopernika” realizowane na Politechnice Śląskiej

Certyfikaty i nagrody dla uczniów CE podczas Mini Festiwalu Nauki za projekty w ramach „Ścieżek Kopernika” realizowane na Politechnice Śląskiej

Centrum Edukacji, Zabrze

13.06.2019r. w Naukowo-Dydaktycznym Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbył się Mini Festiwal Nauki, podczas którego podsumowano projekt „Ścieżki Kopernika” . W wydarzeniu tym wzięło udział 12 osób z naszego liceum i technikum. Uczniowie Centrum Edukacji w Zabrzu za zaprezentowane projekty na temat oddymiania wykonane w ramach zajęć, które odbyły się na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki otrzymali certyfikaty oraz nagrody. Gratulujemy sukcesu.

Jakub i Mateusz mistrzami  Zabrza w siatkówce plażowej

Jakub i Mateusz mistrzami Zabrza w siatkówce plażowej

Centrum Edukacji, Zabrze

4.06.2019r. w naszym mieście miały miejsce Mistrzostwa Zabrza w Siatkówce Plażowej. Centrum Edukacji reprezentowali Jakub Naczyński i Mateusz Malik, a nad ich grą czuwała p. Małgorzata Gerlich – nauczycielka wychowania fizycznego, mentor zaspołu i jak się już wielokrotnie okazało znakomita trenerka. Chłopcy wywalczyli bowiem pierwsze miejsce i będą reprezentowali nasze miasto w zawodach regionalnych. Trzymamy za nich kciuki.

Dzień Dziecka w Centrum Edukacji w Zabrzu

Dzień Dziecka w Centrum Edukacji w Zabrzu

Centrum Edukacji, Zabrze

30.05.2019r. w Centrum Edukacji w Zabrzu postanowiono przygotować sporo niespodzianek dla tych najmłodszych i nastarszych DZIECI. Oczywiście na pomysł wpadli uczniowie z Samorządu Szkolnego i ich opiekunki p. Joanna Kowalska i p. Agnieszka Bobrowska. Słodkości i tym razem coś jeszcze…. zdjęcia z milusińskimi maskotkami. Relacje fotograficzną przygotował Krzysztof Bernaś.