II miejsce Nikoli Wladarz i wyróżnienie dla Sary Warzechy na Festiwalu Kolęd i Pastorałek

II miejsce Nikoli Wladarz i wyróżnienie dla Sary Warzechy na Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Centrum Edukacji, Zabrze

12.12.2017 w Zabrzu-Rokitnicy odbyły się przesłuchania XI Zabrzańskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Śpiewajcie Panu z weselem” pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Gerarda Kusza i prezydenta Zabrza Pani Małgorzaty Mańki-Szulik. Festiwal ma zasięg regionalny. Uczestnicy Festiwalu wykonywali jedną kolędę tradycyjną i jedną pastorałkę lub kolędę obcojęzyczną. Jury w składzie Barbara Strzodka, Monika Burdyszek, Sabina Borner, Szymon Cichoń wyłoniło laureatów, wśród których znalazły się nasze uczennice. Nikola Wladarz zajęła drugie miejsce a Sara Warzecha otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wielkie gratulacje!!!

Międzyszkolny Konkurs Historyczny

Międzyszkolny Konkurs Historyczny

Centrum Edukacji, Zabrze

INFO: FB Centrum Edukacji

15.12.2017r. uczniowie klasy 3Ta Daniel Kurdek, Krzysztof Stróż i Patryk Węclewicz wzięli udział w zorganizowanym w Zespole Szkół nr 3 w Zabrzu Międzyszkolnym Konkursie Historycznym “Stan Wojenny-represje wobec społeczeństwa polskiego w latach 1981-1983”. Konkurs był bardzo trudny, ale mimo to poradzili sobie świetnie, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Gratulujemy również opiekunce uczniów, pani mgr Karolinie Dobrzyńskiej.

Mikołajki w zabrzańskim Centrum Edukacji

Mikołajki w zabrzańskim Centrum Edukacji

Centrum Edukacji, Zabrze

Samorząd Szkolny Centrum Edukacji w Zabrzu i tym razem nie zapomniał o starej polskiej tradycji. 6 grudnia to przecież MIKOŁAJKI. Od samego rana uczniowie wędrowali po szkole w charakterystycznych czerwonych czapeczkach zabezpieczających dzisiejszego dnia przed ustnymi odpowiedziami. A potem Mikołaj z Mikołajową obdarowywali prawdziwymi podarkami, nie tylko tych grzecznych:). Zwróćcie uwagę, że już na kilka dni wcześniej pomagierzy Świętego przygotowywali słodkości.

Centrum Edukacji w Zabrzu  na  warsztatach edukacyjnych „Nasz wspólny świat”

Centrum Edukacji w Zabrzu na warsztatach edukacyjnych „Nasz wspólny świat”

Centrum Edukacji, Zabrze

30.11.2017r. uczniowie naszego liceum Julia Stefańczyk, Aleksandra Sadkowska, Jacek Krawczyński i Piotr Frelke wzięli udział w zorganizowanych przez Fundację Centrum im. Bronisława Geremka. Warsztaty te stanowią element edukacji globalnej i jak czytamy w założeniach organizatorów pozwolą „zrozumieć współczesny, różnorodny i dynamicznie zmieniający się świat oraz umożliwią młodych ludziom wyposażyć się w w kompetencje konieczne do sprawnego i bezkonfliktowego poruszania się w nim”.
Całe to przedsięwzięcie odbyło się w w formule e-learningowej i trwało 2,5 godziny. Podczas spotkania dyskutowano na temat wzajemnych relacji i współzależności pomiędzy różnymi miejscami, konieczności współpracy na linii Północ-Południe, odnoszono się do funkcjonujących w świecie stereotypów, zwracano uwagę na brak zrozumienia i empatii dla Innego, zastanawiano się nad rodzącymi się postawami wrogości i przejawami agresji.

Prowadzącym warsztaty był pan dr Robert Łuczak – geograf i socjolog; adiunkt w Instytucie Studiów Regionalnych i Globalnych Uniwersytetu Warszawskiego, stypendysta m.in. Fundacji Fulbrighta i Komisji Europejskiej; ekspert Global Development Research Group. Autor lub współautor publikacji, podręczników i programów kształcenia dotyczących rozwoju globalnego. Szef projektu badawczo-edukacyjnego „Tworzenie trwałych podstaw dla kształcenia liderów międzynarodowej współpracy rozwojowej: wykorzystanie doświadczeń modelu nordyckiego” realizowanego wspólnie przez GDRG, Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej oraz Norwegian Institute of International Affairs.

Warto podkreślić, ze udział w warsztatach to wielkie wyróżnienie dla naszych uczniów, ale i dla opiekuna pana mgr Adama Łacwika., który wzorcowo przygotował cały zespół do powyższego projektu, dzięki czemu Centrum Edukacji w Zabrzu przeszło trudny etap kwalifikacji pomyślnie. Gratulujemy całej ekipie.