Druga edycja charytatywnego Turnieju im. Krzysztofa Maja

Druga edycja charytatywnego Turnieju im. Krzysztofa Maja

Centrum Edukacji, Zabrze

Dziś mam dla was materiał pokazujący naszą ciężką pracę przy turnieju stworzonym dla młodych i utalentowanych piłkarzy. Na boisku zebrało się 16 drużyn z całej Polski! A wszystko po to, by uczcić pamięć zmarłego już byłego prezesa klubu Górnika Zabrze. Krzysztofa Maja uznano w naszym środowisku za wyjątkowego człowieka. Cały swój wolny czas poświęcał klubowi, a szczególnie skupiał się na wyszukiwaniu przyszłych gwiazd sportu. To pod jego skrzydłami wyszkoliły się takie sławy jak: Arkadiusz Milik, Łukasz Skorupski czy wielu innych utalentowanych futbolistów. Oprócz świetnej zabawy turniej przyniósł tez inne profity. Otóż tak jak co roku, w trakcie imprezy, udało się zebrać pieniądze i zabawki do pobliskich domów dziecka.

Jeżeli jesteście ciekawi dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszam na Fanpage poświęconym Krzyśkowi oraz turniejowi:
www.facebook.com/turniejpilkarskikrzysztofamaja/

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Centrum Edukacji, Zabrze

27.09.2017 w Centrum Edukacji w Zabrzu odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 19 uczniów z kilku klas gimnazjum, liceum i technikum. Poziom uczestników był dość wyrównany, ale znacznie wyższy niż w roku ubiegłym. Pan mgr Krzysztof Kurczyna autor testu, a jednocześnie organizator konkursu stwierdził, ze największy kłopot miała w tym roku nasza młodzież z pisownią z małej/dużej litery, a także z zapisem tytułów książkowych i prasowych. Nagrody to książki, dyplomy, oceny bardzo dobre i celujące z j. polskiego (cząstkowe) oraz punkty do oceny z zachowania :) no i przede wszystkim satysfakcja.

A oto pełna lista laureatów:

I miejsce: Zuzanna Słowińska z II Gb

II miejsce: Piotr Borowiecki z III Lb

II miejsce: Paulina Woźniak z I La

III miejsce: Julia Kamicka z II Gb

IV miejsce: Marcelina Mielczarek z I La

I już się zaczęło, czyli nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty

I już się zaczęło, czyli nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty

Centrum Edukacji, Zabrze

4 września 2017r. w Centrum Edukacji w Zabrzu miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele władz pani Katarzyna Dzióba, zastępca Prezydenta Miasta Zabrze oraz Inspektor Wydziału Oświaty w Zabrzu pani Janina Kujawa. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami gimnazjalnymi oraz uczniowie Technikum wysłuchali paru słów pana dyrektora Mariana Kitla na temat organizacji pracy szkoły, a także mieli możliwość zapoznania się z listem pani prezydent Małgorzaty Szulik-Mańki. Całość uroczystości zakończył występ uczniowski przygotowany przez panią Renatę Korus Gwóźdź, a prezentujący z przymrużeniem oka poszczególne profile nauczania w Centrum Edukacji.