NASI NA KONCERCIE MONTEVERDIEGO W LYON

NASI NA KONCERCIE MONTEVERDIEGO W LYON

Centrum Edukacji, Zabrze

W tym roku przypada 450 rocznica urodzin Claudio Monteverdiego. Znakomitego kompozytora, violisty, śpiewaka, twórcy wielu znakomitych oper. m.in. „Orfeusza”, „Ariadny”, czy „Andromedy”. Z tej okazji w Operze w Lyon odbyło się 11 marca 2017r. uroczyste wykonanie koncertowe „Koronacji w Poppei”. Nasi uczniowie przebywający na praktyce we Francji mieli okazję wysłuchać jej w znakomitym wydaniu. Przede wszystkim usłyszeli świetną szwedzką sopranistkę Miah Persson czy rewelacyjnego włoskiego instrumentalistę Rinaldo Alessandriniego. Cały koncert był właśnie przygotowany przez jego zespół muzyki dawnej Concerto Italiano.

Spacer po Château de Bouthéon

Spacer po Château de Bouthéon

Centrum Edukacji, Zabrze

Przebywając na praktyce zawodowej we Francji nie tylko szkolimy się, zdobywamy wiedzę teoretyczną i praktyczną, sprawdzamy nowy rynek pracy, ale mamy również okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Oto relacja z pobytu w miejscowości Bouthéon. Bouthéon to miasteczko w regionie Owernia-Rodan-Alpy, w departamencie Loara. Wśród najciekawszych atrakcji tego miejsca jest zamek, o którym pierwsze zmianki pojawiły się w XIII w. Zamek był na przestrzeni wieków rezydencją takich rodów jak La Fayette, Bourbonów, czy Gadagnów. Dzisiaj to przede wszystkim ciekawy punkt na mapie turystycznej Francji.

Brąz dla naszych siatkarzy

Brąz dla naszych siatkarzy

Centrum Edukacji, Zabrze

20.02.2017r. nasi siatkarze zajęli w Mistrzostwach Zabrza w Piłce Siatkowej dla młodzieży trzecie miejsce. Po bardzo zaciętym trójmeczu o miejscu na podium decydowało ratio małych punktów. Ono niestety okazało się dla naszej drużyny niekorzystne i zdobyliśmy brązowy medal. Pamiętać jednak należy, że jesteśmy TRZECIĄ drużyną w Zabrzu na szesnaście biorących udział w rozgrywkach!!! To ogromny sukces! Szczególne gratulacje dla Krzysztofa Lasończyka, Kuby Naczyńskiego, Łukasza Kudzi, Daniela Hajduka, Patryka Skoniecznego, Adama Janusza, Kamila Kamińskigo i Maksymiliana Lesia.

GIMNAZJALIŚCI Z KOLĘDĄ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

GIMNAZJALIŚCI Z KOLĘDĄ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Centrum Edukacji, Zabrze

22,12,2016r. uczniowie klasy 2ga i 3gb pod opieką swoich wychowawczyń, pani Sylwii Stachowiak i Bogusławy Korzus, dotarli z kolęda do Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Zabrzu. Gimnazjaliści Centrum Edukacji wystąpili tam z Koncertem Świątecznym, który wprowadził do ośrodka wyjątkowo miły i uroczysty nastrój. Podczas wspólnie śpiewanych kolęd na organach grali Michał Modzelewski i Jakub Harnas zaś na klarnecie Sebastian Bollin. To naprawdę wyjątkowe spotkania, stąd nie dziwi nikogo, że w tym roku z opłatkiem pojawili się również ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły.