Rozmowa – to trudna sztuka !!

Rozmowa – to trudna sztuka !!

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza, Gliwice

Karolina Jurczuk nauczycielka SP7 Gliwice wpadła na rewelacyjny i niesamowicie kreatywny pomysł.Przez cały tydzień uczniowie z klasy 1D uczyli się jaką trudną sztuką jest rozmowa. Dziś wiedzą, że nie ze wszystkimi potrafiliby się porozumieć – barierą może być pochodzenie rozmówcy lub jego choroba. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się co to jest alfabet Braille’a oraz doświadczyć tego, jak czytają osoby niewidome. Natomiast na piątkowych zajęciach gościli panią Kasię, która nauczyła ich niektórych zwrotów w języku migowym, czyli w języku głuchoniemych.

Poznaj i ty szkołę sportową z Ugandy !

Poznaj i ty szkołę sportową z Ugandy !

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza, Gliwice

The Youngerz Athletic Foundation Budaka – szkoła sportowa w Ugandzie czeka na lekcje on-line ze szkołami w Polsce.
TYAF is a non government youth sports empowerment organization operating in Budaka district eastern Uganda. Providing scholarships to minority youths.
Mówią o sobie : “DREAM SOCCER ACADEMY IS OUR VERY FIRST AFFILIATION AND CORNERSTONE PRIMARY SCHOOL THAT BASICALLY PROVIDES EDUCATION TO OUR BOYS”. O projekcie Face to Face with the World przeczytaj koniecznie:
www.facebook.com/horalisanna/notifications/

ODPAKOWANI !!!!!!!!!!

ODPAKOWANI !!!!!!!!!!

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza, Gliwice

Projekt ODPAKOWANI!!

Tytuł akcji − „Odpakowani” − zachęca do społecznej wrażliwości na problem segregacji i recyklingu zużytych opakowań i aktywnej profilaktyki, by nasza planeta nie stała się górą śmieci.
Projekt potrwa do końca czerwca 2016 r. Zatem przez cały rok szkolny 2015/2016 pomysłodawcy akcji, poprzez publikacje w Internecie i w prasie, będą uczyć i radzić, co robić, aby ustrzec Ziemię przed lawiną odpadków oraz wskazywać, jak można ponownie wykorzystać zużyte opakowania i inne śmieci.
Udział w projekcie jest bezpłatny i dobrowolny. Wszyscy mogą korzystać z bezpłatnych materiałów, publikowanych na portalu lub w czasopismach „Kumpel” i „Victor Junior”. To solidna porcja ekologicznej wiedzy, inspiracji i zabawy. Na wszystkich zarejestrowanych czekają również dwa konkursy z cennymi nagrodami. Wśród nich: tablety, aparaty fotograficzne, zestawy książek, gry komputerowe i planszowe, ekologiczne gadżety i wiele innych. Pierwszy konkurs rusza już 23 września.
Przez cały rok będą ukazywać się specjalne publikacje, których celem jest edukacja w zakresie gospodarowania odpadami. Zostaną udostępnione EKOkomiksy, EKObroszury oraz EKOkurier – z wiadomościami i ciekawostkami na temat odpadów i recyklingu, które kryją w sobie wiele tajemnic, m.in. takich jak ta, że papier można poddawać recyklingowi aż 6 razy. Nie zabraknie również praktycznych porad i sposobów na to, jak redukować ilość śmieci wokół nas, jak je dobrze segregować oraz jak ponownie wykorzystać coś, co zbyt pochopnie wyrzucamy do kosza.
Sposobów na to, aby dołączyć do grona pogromców śmieci i odkrywców nowych pomysłów na wykorzystanie zużytych opakowań z pewnością nie zabraknie. Na wszystkich chętnych i miłośników ekologii czeka również solidna porcja zabaw, łamigłówek oraz inspiracji, po które można sięgać zarówno w czasie lekcji, jak i po szkole. Jest też coś dla zapalonych kolekcjonerów oraz fanów gier internetowych. Projekt sprzyja indywidualnemu rozwojowi, ale też motywuje do większej integracji wśród rówieśników oraz łączy pokolenia. Wiele z planowanych działań, takich jak broszura „Zrób to sam” lub quizy, zachęca do wspólnej aktywności nie tylko w szkole, ale i w domu.
„Odpakowani” to projekt, który gruntownie przedstawia problem, posługując się przystępnym językiem oraz dokładnym rozpoznaniem zwyczajów i potrzeb odbiorców, do których jest kierowany. Różnorodność edukacyjnych narzędzi, oryginalna szata graficzna i sposób narracji w zaplanowanych publikacjach to z pewnością te elementy, które zwracają uwagę. Pomysłodawcy dołożyli wiele starań, aby nie tylko atrakcyjnie dawkować trudne zagadnienia, ale również motywować do aktywnego działania, do zmiany negatywnych postaw oraz walki z obojętnością wobec problemu, który dotyczy każdego z nas. Projekt rozbudza ciekawość i podnosi ekologiczną świadomość młodego pokolenia, prezentuje dobre praktyki, a także rozwija prospołeczne zachowania, pobudza kreatywność i buduje pozytywny trend wokół segregacji opakowań, która ma kojarzyć się z czymś przyjemnym, pożytecznym, a nawet opłacalnym. „Odpakowani” to przedsięwzięcie, które warto zauważyć na edukacyjnej mapie działań wspierających oficjalne programy szkolne.

NIEZAPOMNIANA GALA KONKURSOWA  SP7 GLIWICE – “Żyj tak, aby innym ..”

NIEZAPOMNIANA GALA KONKURSOWA SP7 GLIWICE – “Żyj tak, aby innym ..”

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza, Gliwice

Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom szkoły za pomoc i współpracę w organizacji kolejnego niesamowitego konkursu plastyczno – literackiego dla dzieci ‘Żyj tak, aby innym było z Tobą dobrze”. Ogromne podziękowania da Redakcji YoungFaceTv, Adriany Urgacz, Gliwickich Dzieci, HydeParkNews,Tuby Gliwic, Kwiaciarni Róża, wypożyczalni samochodów WorldTrans, firmy Ekomax sp.z o.o, Future SA, SferyTV, Mojej Bancarelli i Alicji Kołtunowicz,Restauracji Św. Patryka i TV Katowice.

Algierscy medaliści zapraszają szkoły polskie do przyjaźni i lekcji on -line !

Algierscy medaliści zapraszają szkoły polskie do przyjaźni i lekcji on -line !

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza, Gliwice

Adel El Roul i jego podopieczni to duma Algierii ! Adel El Roul jest trenerem jak i wielokrotnym mistrzem sztuk walki m.in.karate. Prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży – każdy turniej to same sukcesy ! Adel El Roul to mój serdeczny przyjaciel, który działa w naszej organizacji Face to Face .. na rzecz dzieci. Stawia na edukację i rozwój fizyczny dzieci i młodzieży. Od września rozpoczynamy wspólne zajęcia on-line ! Ale już dziś każdy może napisać i porozmawiać z tym niezwykłym trenerem i algierskim medalistą !
WE ARE WAITING FOR YOU … WE WILL CHANGE THE WORLD …international educational program for childrens Face to Face with the World.
www.facebook.com/horalisanna/

„Problem z głowy” pierwszy ogólnopolski program profilaktyki zdrowotnej koncentrujący się na zwalczaniu wszawicy w szkołach podstawowych i w przedszkolach.

„Problem z głowy” pierwszy ogólnopolski program profilaktyki zdrowotnej koncentrujący się na zwalczaniu wszawicy w szkołach podstawowych i w przedszkolach.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza, Gliwice

Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej „Problem z głowy” powstał, aby przełamać tabu i edukować z zakresu walki z wszawicą. Dzięki uczestnictwu w programie dzieci uczą się jak postępować gdy „swędzi głowa” oraz jak być tolerancyjnym dla innych dotkniętych tym problemem.
O programie
Trwa kolejna, już III edycja Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej „Problem z głowy”, który
jest odpowiedzią na niestety wciąż aktualny problem, jakim jest wszawica w polskich szkołach.
Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie, a mity krążące wokół niej niestety przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania. Często stanowi ona również temat tabu, o którym nie chcemy rozmawiać. Niewiele osób wie, że wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.
Wszawica atakuje głównie tam, gdzie mamy do czynienia z dużym skupiskiem ludzi. Dlatego dotyka najczęściej dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Niezwykle ważne jest, aby od najmłodszych lat wpajać maluchom prawidłowe zasady profilaktyki zdrowotnej. Ta choroba pasożytnicza rozprzestrzenia się w wyjątkowo prosty sposób. Wystarczy założyć na głowę pożyczoną czapkę kolegi, uczesać włosy szczotką lub grzebieniem z wszawicą. Istnieje przekonanie, że wszy głowowe nie są w stanie żyć poza włosami. Jest ono jednak mylne. Wszy potrafią przeżyć poza głową żywiciela od 2 do 3 dni.
Aby zapobiec szerzeniu się tej choroby marka Paranit od trzech lat prowadzi działania edukacyjne
w szkołach podstawowych i przedszkolach w całej Polsce. Z Programem Profilaktyki Zdrowotnej „Problem z głowy” dociera do ponad 3500 szkół podstawowych obejmując edukacją blisko 850 000 dzieci i ponad półtora miliona rodziców. Alarmującym jest fakt, że wśród 2000 szkół uczestniczących w programie w 2014 roku, aż w 68% placówek wystąpił problem wszawicy!
Celem programu jest pomoc pedagogom oraz pielęgniarkom i higienistkom szkolnym w przekazywaniu prawidłowych zasad profilaktycznych rodzicom i dzieciom, poprzez dostarczenie placówkom bezpłatnych materiałów edukacyjnych dla pielęgniarek szkolnych, nauczycieli oraz dla rodziców.
Od 2014 roku Programem zostały objęte również przedszkola.
My już bierzemy udział – a na zdjęciu jedna z prac konkursowych, której autorem jest Łukasz Wiecheć z 6b.