Uwaga uczniowie!
Nauczyciele mają sposoby, aby sprawdzić czy spisałeś/aś pracę z internetu!
Nauczyciele mają sposoby, aby sprawdzić czy spisałeś/aś pracę z internetu!
Polecamy wszystkim szkołom – niesamowity projekt Tesco dla Szkół ” Przyszłość na talerzu”
Organizatorzy o konkursie:
Uczniowie, wyobraźcie sobie lekcję, na której zamiast siedzieć w ławkach z zeszytem gracie w super grę i ratujecie świat. Zadania są tak ciekawe, że nie możecie doczekać się kolejnych. Możecie rozwijać swoje zainteresowania, a także… poznać świat przyszłości.
Nauczyciele, wyobraźcie sobie, że nastał kres lekcjom, na których uczniowie nie są zainteresowani tematem. Wszyscy robią dodatkowe zadania z pasją, świetnie się bawią, a do tego wygrywają cenne nagrody dla Waszej szkoły.
Rodzice, a co gdyby Wasze dzieci odkryły w sobie zainteresowanie nauką i zdrowym odżywianiem? A nawet same robiły sobie kanapki i zdrowe przekąski?
Właśnie tak wygląda najnowsza edycja Tesco dla Szkół! Stworzyliśmy ją, aby pomóc… ludziom z przyszłości, którzy zatracili wiedzę o powstawaniu i produkcji żywności. Tylko my, w teraźniejszości, możemy im pomóc, a kto będzie lepszy od uczniów z programu Tesco dla Szkół?
Polecamy wszystkim dzieciakom – świetna zabaw i nauka w jednym !!!!!
10 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu literacko-plastycznego “Żyj tak, aby innym było z Tobą dobrze”, połączone z wystawą pokonkursową. Nad konkursem honorowy patronat objęło YoungFace.TV.
Skywelfare Skywelfare Tikka – pozdrowienia dla wszystkich przyjaciół w Polsce ! Dzieci w Pakistanie czekają na lekcje on-line i przyjaźń z polskimi szkołami. Kolejna edycja już od września. Zapraszam wszystkie szkoły w Polsce do udziału w projekcie ! MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNO HUMANITARNY FACE TO FACE WITH THE WORLD – Razem zmieniajmy Świat !
Zapraszamy wszystkie dzieciaki do udziału w XV Konkursie Plastyczno-Literackim „Niepełnosprawni – tacy sami, czy inni?”. Wydarzenie ma zachęcić do poznania i propagowania prawidłowych postaw wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a także przypomnieć, że każdy człowiek może stać się osobą niepełnosprawną, a pełnosprawność nie jest dana nikomu raz na zawsze. Na uczestników czeka moc niespodzianek. Zmieniajmy świat by życie stało się lepszym! Patronat medialny nad konkursem objął portal YoungFace.TV.
25 września to Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Karolina Jurczuk nauczycielka SP7 Gliwice wpadła na rewelacyjny i niesamowicie kreatywny pomysł.Przez cały tydzień uczniowie z klasy 1D uczyli się jaką trudną sztuką jest rozmowa. Dziś wiedzą, że nie ze wszystkimi potrafiliby się porozumieć – barierą może być pochodzenie rozmówcy lub jego choroba. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się co to jest alfabet Braille’a oraz doświadczyć tego, jak czytają osoby niewidome. Natomiast na piątkowych zajęciach gościli panią Kasię, która nauczyła ich niektórych zwrotów w języku migowym, czyli w języku głuchoniemych.
The Youngerz Athletic Foundation Budaka – szkoła sportowa w Ugandzie czeka na lekcje on-line ze szkołami w Polsce.
TYAF is a non government youth sports empowerment organization operating in Budaka district eastern Uganda. Providing scholarships to minority youths.
Mówią o sobie : “DREAM SOCCER ACADEMY IS OUR VERY FIRST AFFILIATION AND CORNERSTONE PRIMARY SCHOOL THAT BASICALLY PROVIDES EDUCATION TO OUR BOYS”. O projekcie Face to Face with the World przeczytaj koniecznie:
www.facebook.com/horalisanna/notifications/
W naszej szkole p. Sylwia Lidecka zorganizowała konkurs, mający na celu aktywować nasze dobre wychowanie.
Konkurs ten nosił nazwę-,,ABC dobrego wychowania”.
Projekt ODPAKOWANI!!
Tytuł akcji − „Odpakowani” − zachęca do społecznej wrażliwości na problem segregacji i recyklingu zużytych opakowań i aktywnej profilaktyki, by nasza planeta nie stała się górą śmieci.
Projekt potrwa do końca czerwca 2016 r. Zatem przez cały rok szkolny 2015/2016 pomysłodawcy akcji, poprzez publikacje w Internecie i w prasie, będą uczyć i radzić, co robić, aby ustrzec Ziemię przed lawiną odpadków oraz wskazywać, jak można ponownie wykorzystać zużyte opakowania i inne śmieci.
Udział w projekcie jest bezpłatny i dobrowolny. Wszyscy mogą korzystać z bezpłatnych materiałów, publikowanych na portalu lub w czasopismach „Kumpel” i „Victor Junior”. To solidna porcja ekologicznej wiedzy, inspiracji i zabawy. Na wszystkich zarejestrowanych czekają również dwa konkursy z cennymi nagrodami. Wśród nich: tablety, aparaty fotograficzne, zestawy książek, gry komputerowe i planszowe, ekologiczne gadżety i wiele innych. Pierwszy konkurs rusza już 23 września.
Przez cały rok będą ukazywać się specjalne publikacje, których celem jest edukacja w zakresie gospodarowania odpadami. Zostaną udostępnione EKOkomiksy, EKObroszury oraz EKOkurier – z wiadomościami i ciekawostkami na temat odpadów i recyklingu, które kryją w sobie wiele tajemnic, m.in. takich jak ta, że papier można poddawać recyklingowi aż 6 razy. Nie zabraknie również praktycznych porad i sposobów na to, jak redukować ilość śmieci wokół nas, jak je dobrze segregować oraz jak ponownie wykorzystać coś, co zbyt pochopnie wyrzucamy do kosza.
Sposobów na to, aby dołączyć do grona pogromców śmieci i odkrywców nowych pomysłów na wykorzystanie zużytych opakowań z pewnością nie zabraknie. Na wszystkich chętnych i miłośników ekologii czeka również solidna porcja zabaw, łamigłówek oraz inspiracji, po które można sięgać zarówno w czasie lekcji, jak i po szkole. Jest też coś dla zapalonych kolekcjonerów oraz fanów gier internetowych. Projekt sprzyja indywidualnemu rozwojowi, ale też motywuje do większej integracji wśród rówieśników oraz łączy pokolenia. Wiele z planowanych działań, takich jak broszura „Zrób to sam” lub quizy, zachęca do wspólnej aktywności nie tylko w szkole, ale i w domu.
„Odpakowani” to projekt, który gruntownie przedstawia problem, posługując się przystępnym językiem oraz dokładnym rozpoznaniem zwyczajów i potrzeb odbiorców, do których jest kierowany. Różnorodność edukacyjnych narzędzi, oryginalna szata graficzna i sposób narracji w zaplanowanych publikacjach to z pewnością te elementy, które zwracają uwagę. Pomysłodawcy dołożyli wiele starań, aby nie tylko atrakcyjnie dawkować trudne zagadnienia, ale również motywować do aktywnego działania, do zmiany negatywnych postaw oraz walki z obojętnością wobec problemu, który dotyczy każdego z nas. Projekt rozbudza ciekawość i podnosi ekologiczną świadomość młodego pokolenia, prezentuje dobre praktyki, a także rozwija prospołeczne zachowania, pobudza kreatywność i buduje pozytywny trend wokół segregacji opakowań, która ma kojarzyć się z czymś przyjemnym, pożytecznym, a nawet opłacalnym. „Odpakowani” to przedsięwzięcie, które warto zauważyć na edukacyjnej mapie działań wspierających oficjalne programy szkolne.