Noc w szkole!

Noc w szkole!

Centrum Edukacji, Zabrze

Od czasu do czasu jacyś odważni śmiałkowie wywracają nasz świat do góry nogami. To właśnie 29 września, w piątek uczniowie klas 2 i 4 technikum postanowili pokazać, że warto jest chodzić do szkoły. W nocy ! Tak, to prawda tym bardziej, że to oni sami wyszli z taką inicjatywą. Można mówić o nich wiele, ale czy można zarzucić im szaleństwo? Żeby z czystym sumieniem móc odpowiedzieć na to pytanie, powinniśmy wiedzieć czym jest ta “Noc w szkole”. Noc w szkole to impreza polegająca na zabawie w (jak sama nazwa wskazuje) szkole. Trwała ona aż 10 godzin! Nikt nie żałuje tak spędzonego czasu. Wiele atrakcji i konkursów, a w nich między innymi turniej popularnych gier typu Leage of legends, CS-GO. Powiało też dobrymi starociami, bo w repertuarze pojawił się ograny już Heroes 3: Might and Magic oraz sporo gier solowych. W tym wszystkim znalazła się też chwila dla serialowych zapaleńców. Okazje do popisania się mieli też laicy gier karcianych Wszystko zwieńczone było dobrym jedzeniem i nagrodami, zresztą po co trwonić słowa. Zapraszam do mojej relacji z tamtej pamiętnej nocy!!

Tekst:
~ Sebastian Płotka

PARK DZIECIĘCYCH MARZEŃ! | FRANCJA / PARYŻ [ODC. 3] – DISNEYLAND

PARK DZIECIĘCYCH MARZEŃ! | FRANCJA / PARYŻ [ODC. 3] – DISNEYLAND

Centrum Edukacji, Zabrze

Wiele rzeczy widziałem, ale to było spełnieniem marzeń z dzieciństwa! I jak się okazało nie tylko moim, ponieważ równie dobrze bawili się tam moi rodzice, młodsza siostra no i ja. Atrakcje w tym parku są naprawdę na wysokim poziomie i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zwiedzając Francję, nie zapomnijcie odwiedzić tego wspaniałego miejsca!

Jakiś czas temu wypuściłem 1 część, z którą radziłbym się zapoznać przed obejrzeniem tego filmu: youngface.tv/spelnione-marzenie-francjaparyz-odc-1/ Miłego oglądania.

Jeżeli to czytasz to wiec że jest nawet druga część: youngface.tv/najpiekniejszy-palac-w-calej-europie-francja-paryz-odc-2/

Ps. Wszystko zostało nagrane telefonem [Samsung S7]
Jak widzicie nie trzeba mieć dużo sprzętu aby zrobić ładny film! :)

Biegi na orientację o Puchar Zabrzańskiej Jesieni

Biegi na orientację o Puchar Zabrzańskiej Jesieni

Centrum Edukacji, Zabrze

Dzisiaj, tj. 30.09.2017r. odbyły się w naszym mieście biegi na orientację o Puchar Zabrzańskiej Jesieni. Centrum Edukacji reprezentowała silna ekipa dziewcząt i chłopców: Patrycja Łazowska, Klaudia Kowalczyk, Bartosz Wilczek, Adam Janusz, Patryk Skonieczny i Łukasz Kudzia. Opiekunka grupy, pani Małgorzata Gerlich jest przekonana, że najlepszym biegaczem zawodów jest Patryk Skonieczny. Czekamy jednak na oficjalne wyniki.

Dzień Chłopaka w CE

Dzień Chłopaka w CE

Centrum Edukacji, Zabrze

29.09.2017 r. Samorząd Uczniowski postanowił przypomnieć ze ten dzień jest wyjątkowy i przygotował dla wszystkich chłopców w Centrum Edukacji coś słodkiego i ….odznakę superbohatera :).

Druga edycja charytatywnego Turnieju im. Krzysztofa Maja

Druga edycja charytatywnego Turnieju im. Krzysztofa Maja

Centrum Edukacji, Zabrze

Dziś mam dla was materiał pokazujący naszą ciężką pracę przy turnieju stworzonym dla młodych i utalentowanych piłkarzy. Na boisku zebrało się 16 drużyn z całej Polski! A wszystko po to, by uczcić pamięć zmarłego już byłego prezesa klubu Górnika Zabrze. Krzysztofa Maja uznano w naszym środowisku za wyjątkowego człowieka. Cały swój wolny czas poświęcał klubowi, a szczególnie skupiał się na wyszukiwaniu przyszłych gwiazd sportu. To pod jego skrzydłami wyszkoliły się takie sławy jak: Arkadiusz Milik, Łukasz Skorupski czy wielu innych utalentowanych futbolistów. Oprócz świetnej zabawy turniej przyniósł tez inne profity. Otóż tak jak co roku, w trakcie imprezy, udało się zebrać pieniądze i zabawki do pobliskich domów dziecka.

Jeżeli jesteście ciekawi dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszam na Fanpage poświęconym Krzyśkowi oraz turniejowi:
www.facebook.com/turniejpilkarskikrzysztofamaja/

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Centrum Edukacji, Zabrze

27.09.2017 w Centrum Edukacji w Zabrzu odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 19 uczniów z kilku klas gimnazjum, liceum i technikum. Poziom uczestników był dość wyrównany, ale znacznie wyższy niż w roku ubiegłym. Pan mgr Krzysztof Kurczyna autor testu, a jednocześnie organizator konkursu stwierdził, ze największy kłopot miała w tym roku nasza młodzież z pisownią z małej/dużej litery, a także z zapisem tytułów książkowych i prasowych. Nagrody to książki, dyplomy, oceny bardzo dobre i celujące z j. polskiego (cząstkowe) oraz punkty do oceny z zachowania :) no i przede wszystkim satysfakcja.

A oto pełna lista laureatów:

I miejsce: Zuzanna Słowińska z II Gb

II miejsce: Piotr Borowiecki z III Lb

II miejsce: Paulina Woźniak z I La

III miejsce: Julia Kamicka z II Gb

IV miejsce: Marcelina Mielczarek z I La