Światowy Tydzień Przedsiębiorczości  rozpoczęty

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości rozpoczęty

Centrum Edukacji, Zabrze

RELACJA: Krzysztof Kaptur
13.11.2017r. w Zabrzu rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W inauguracyjnym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 1 LA wraz z nauczycielami, p. Krzysztofem Kapturem i p. Małgorzatą Załęska – Michniak. Oprócz prezentacji i wykładów młodzież została zaproszona do gry miejskiej i konkursu na biznes plan.

IX Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

IX Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

Centrum Edukacji, Zabrze

7.11.2017r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się IX Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny zorganizowany pod patronatem Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Centrum Edukacji w Zabrzu reprezentowali: Dagmara Lange, Justyna Ciszowska, Alicja Grochowalska i Piotr Frelke. Podczas dyktanda i testu językowego uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością reguł pisowni i interpunkcji polskiej, wiedzą i umiejętnościami z zakresu nauki o języku, przede wszystkim z takich działów, jak: słownictwo i frazeologia oraz stylistyka. Konkurs ten to nie tylko okazja do rywalizacji, ale przede wszystkim świetna zabawa, podczas której zmierzyła się młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego Śląska.

KLASA 2TB w FREESTYLE PARK’u

KLASA 2TB w FREESTYLE PARK’u

Centrum Edukacji, Zabrze

16.10.2017r. klasa 2 Tb zorganizowała sobie wycieczkę do Freestyle Parku. To wyjątkowo fajne miejsce, by aktywnie spędzić czas, Obiekt znajduje się na terenie zakładów Hajduki w Chorzowie. Jest tam ogromna hala wyposażona w trzy skocznie o zróżnicowanym poziomie trudności z lądowaniem do dołu z gąbkami, profesjonalna plansza akrobatyczna oraz 4 trampoliny osadzone w podłożu z możliwością wykonywania elementów do dołu z gąbkami. Całości dopełnia skatepark. Rewelacja polecamy.

Wicemistrzostwo naszych gimnazjalistek w XIX Integracyjnych Mistrzostwach Zabrza w Ringo. BRAWO!!!

Wicemistrzostwo naszych gimnazjalistek w XIX Integracyjnych Mistrzostwach Zabrza w Ringo. BRAWO!!!

Centrum Edukacji, Zabrze

FOTO: Gosia Gerlich

26.10.2017r. Na hali MOSiR odbyły się XIX Integracyjne Mistrzostwa Zabrza w Ringo zorganizowane m.in. przez Stowarzyszenie “Nasza szkoła – nasz dom”. Patronat nad imprezą objęła pani prezydent Małgorzata Mańka -Szulik. Głównym celem rozgrywek była popularyzacja tej dyscypliny sportowej na terenie miasta oraz integracja dzieci i młodzieży ze śląskich szkół. Centrum Edukacji reprezentowali Adam Halama i Krzysztof Połeć oraz Klaudia Kowalczyk i Agnieszka Habura. Drużyny do zawodów przygotowała mgr Małgorzata Gerlich. Ogromne brawa należą się dziewczynom, które ostatecznie zdobyły wicemistrzostwo. GRATULACJE!!!!

Warsztaty Polskiej Akcji Humanitarnej w CE

Warsztaty Polskiej Akcji Humanitarnej w CE

Centrum Edukacji, Zabrze

RELACJA: Dagmara Lange i Szymon Kosowski.

19.10.2017 w Centrum Edukacji w Zabrzu odbyły się warsztaty zorganizowane przez pracowników Polskiej Akcji Humanitarnej ze siedzibą w Krakowie. Organizacja ta od lat zajmuje się pomaganiem ofiarom kryzysów spowodowanych konfliktami zbrojnymi i katastrofami naturalnymi. Wolontariusze PAH docierają do Sudanu, Syrii, Somalii, Iraku. Dostarczają żywność, budują studnie, organizują szkoły. Jednakże podjęli się również innej misji: prowadzenia edukacji globalnej wśród polskiej młodzieży.

Złota Honorowa Odznaka WOPR ,,Za zasługi” dla Michała Pradelli

Złota Honorowa Odznaka WOPR ,,Za zasługi” dla Michała Pradelli

Centrum Edukacji, Zabrze

Muszę się pochwalić ogromnym wyróżnieniem jakie mnie właśnie spotkało. Pisałem już wielokrotnie, że uwielbiam nurkować a woda jest moim prawdziwym żywiołem. Od kilku lat jestem członkiem WOPR-u, czyli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zabrzu. I to właśnie ta jednostka nominowała mnie do Złotej Honorowej Odznaki WOPR-u „Za zasługi”. W uzasadnieniu napisano, iż nagrodę tę otrzymuję za działalność, dzięki której przyczyniłem się do rozwoju organizacji. Cieszy mnie jednak przede wszystkim to, że doceniono moje zaangażowanie w ostatnich latach w pracach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwo na wodzie i pod wodą. To naprawdę powód do satysfakcji.

„Ja na rynku pracy. Moje talenty i moje kompetencje”, czyli słów kilka o OTK

„Ja na rynku pracy. Moje talenty i moje kompetencje”, czyli słów kilka o OTK

Centrum Edukacji, Zabrze

FOTO: Krzysztof Kaptur

W dniach 16.10 – 20.10.2017 Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowało Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) odbywający się w tym roku pod hasłem: „Ja na rynku pracy. Moje talenty i moje kompetencje”. Akcja ta ma na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspomagania drogi każdego człowieka do edukacji, zawodu, pracy i kariery. I tak 20.10.2017 r. uczniowie z klas 4 TB i 2 TB uczestniczyły w seminarium zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu, Cech Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu, Zabrzańską Izbę Przemysłowo-Handlową, Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, Szkołę Podstawową Nr 33 im. Henryka Jordana w Zabrzu.

FIT KLASY W GOLESZOWIE

FIT KLASY W GOLESZOWIE

Centrum Edukacji, Zabrze

W nowym roku szkolnym powstała w Centrum Edukacji w Zabrzu kolejna klasa licealna o profilu trener personalny/instruktor fitness. Obie „fit” klasy udały się na początku października do Goleszowa.