Przygoda świąteczno – wilgowa 2023

Przygoda świąteczno – wilgowa 2023

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 w Krakowie, Kraków

Zapraszamy do obejrzenia fantastycznego filmu przygotowanego przez sekcję czirliderek pod przewodnictwem nieocenionej pani Ewy Winczury Fekete.
Drużyna działa od lat w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 w Krakowie w ramach UKS Wilga – Akademii Sportowej istniejącej od 1996 r. Klub był wielokrotnie nagradzany i otrzymał brązowy certyfikat PZPN.
Prowadzi zajęcia z: piłki nożnej, piłki siatkowej, tenisa ziemnego, aerobiku sportowego, pływania i wielu innych dziedzin. Organizuje również obozy sportowe.

Zawsze otwarci  na wszystkich! Dzień otwarty w SPzOI nr 158 w Krakowie

Zawsze otwarci na wszystkich! Dzień otwarty w SPzOI nr 158 w Krakowie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 w Krakowie, Kraków

8 lutego br. w naszej szkole odbył się dzień otwarty. Dzień otwarty u nas w szkole to okazja dla, być może, przyszłych uczniów, by poznali szkołę oraz jej nauczycieli. Dla rodziców jest to czas, gdy mogą poznać nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej lub porozmawiać z przyszłymi wychowawcami swojej pociechy. W tym artykule chcę opisać, co działo się w dniu otwartym w tym roku.

Wydawnictwa młodzieżowe

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 w Krakowie, Kraków

Według raportu poziomu czytelnictwa w Polsce opracowanego przez Bibliotekę Narodową Polacy czytają najwięcej od 10 lat. Jednak nadal jest to niski poziom, bo 43% społeczeństwa przeczytało jedną książkę w 2023 r. Napawa optymizmem fakt, że najwięcej czytelników jest wśród młodych. Być może za sprawą świetnych wydawnictw, które doskonale się promują. W tym artykule chciałabym przedstawić trzy wydawnictwa młodzieżowe, które są wyjątkowo popularne, przynajmniej według mnie. Napiszę, jakie książki już wydali, podam ich najnowsze premiery i interesujące informacje na ich temat.

Nowa jakość w wielokulturowym środowisku edukacyjnym

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 w Krakowie, Kraków

Poniżej zamieszczamy artykuł pani Neonili Mitskevych (spokrewnionej z Mickiewiczami z Wilna czy z samym Adamem Mickiewiczem, nie wiadomo:)) – obecnie asystentki międzykulturowej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 w Krakowie. W Ukrainie przed wojną pani Mitskevych pracowała w Czarnomorskim Uniwersytecie Narodowym imienia Petra Mohyły na stanowisku docenta w Katedrze Ekonomii Przedsiębiorstwa. Była również prodziekanem Wydziału Nauk Ekonomicznych.
Kandydat Nauk Ekonomicznych, docent.