Oro – trudna lekcja zaufania ludziom

Oro – trudna lekcja zaufania ludziom

Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej, Kielce

Ludzie bardzo szybko przyzwyczajają się do pewnych warunków otoczenia. Nawet jeśli nie jest im dobrze w ich środowisku, nie oczekują od życia więcej, gdyż myślą, że nie zasługują, pozornie im to niepotrzebne lub po prostu boją się wyjść do ludzi. Wolą siedzieć w pustych pokojach, samemu w nic się nie angażując, bo „to się może źle skończyć”, „znowu ktoś lub coś zrani urażoną już wiele razy, biedną duszyczkę”. „Samotność jest perfekcją”, jak napisała w scenariuszu do przedstawienia „Rozmowa z sumieniem” Patrycja Sidło. Fakty są jednak inne: samotność to po prostu skutek uboczny tego, że nasz świat nie jest perfekcyjny. To właśnie ta prawda stanowiła motyw przewodni powieści „Oro” autorstwa dramatopisarki Dany Łukasińskiej oraz aktorki Olgi Sawickiej (razem działają pod pseudonimem Marcel A. Marcel).

Niewolnik kielicha

Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej, Kielce

Publikowałam już recenzję i relację, a teraz coś nowego – moje opowiadanie, a właściwie wypracowanie na polski. Nie dotyczy ono, jak mógłby wskazywać na to tytuł, uzależnienia od alkoholu, ale o wiele mroczniejszej i bardziej zabójczej (w najbardziej dosłownym tego słowa znaczeniu) miłości do rzeczy, która daje pozorne szczęście. Zapraszam do czytania.

Nazaretański Bal Gimnazjalny

Nazaretański Bal Gimnazjalny

Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej, Kielce

W ramach łamania ogólnie przyjętego obrazu naszej szkoły (“Nazaret to szkoła, gdzie się tylko uczy i uczy”), prawie całe gimnazjum wzięło udział w zimowym balu, który odbył się 17 stycznia 2015 roku. Zabawa przy dobrej muzyce w naprawdę różnych stylach (każdy był usatysfakcjonowany) pozwoliła zregenerować siły przed kolejnym męczącym tygodniem nauki, a piękne sukienki i dostojne garnitury – chociaż na jeden dzień zapomnieć o szkolnym mundurku.