Najpiękniejsza biblioteka świata na najbrzydszym dworcu Pomorza

Najpiękniejsza biblioteka świata na najbrzydszym dworcu Pomorza

Zespół Szkół nr 3 im. Martyrologii Piaśnicy, Wejherowo

Stacja Kultura to najpiękniejsza biblioteka na świecie.
Do takich wniosków doszło jury międzynarodowego konkursu Library Interior Design Awards. Rumska biblioteka zwyciężyła w kategorii obiektów jednoprzestrzennych (Single Space Design) i była jedynym obiektem z Europy uhonorowanym takim tytułem. W obskurnym i odstraszającym dotąd turystów dworcu PKP , teraz, po generalnym liftingu ,prócz zajmującej 1150 m2 biblioteki funkcjonuje poczekalnia, kasy oraz bar “Zakładka”.

Pali się

Pali się

Zespół Szkół nr 3 im. Martyrologii Piaśnicy, Wejherowo

ALARM PRZECIWPOŻAROWY W ZS3 WEJHEROWO
Obowiązek ochrony przeciwpożarowej narzuca ustawa o ochronie przeciwpożarowej. W każdej szkole, przedszkolu, internacie lub domu studenckim należy co najmniej raz w roku przeprowadzić tzw. „alarm przeciwpożarowy” . Pani Dyrektor, dbając o nasze bezpieczeństwo, zorganizowała szkolenie przeciwpożarowe dnia 22 września.
W trakcie 7 lekcji usłyszeliśmy 3 krótkie dzwonki. Pani kazała nam zostawić wszystko w sali i udać się schodami do najbliższego wyjścia. Wszyscy byliśmy bardzo zdenerwowani ,ale również podekscytowani. Chyba do końca nie wiedzieliśmy ,co się dzieję. Na holu było strasznie dużo dzieci. Każdy szybko chciał dotrzeć do wyjścia ,by jak najszybciej znaleźć się na murawie szkolnej. Przed szkołą policzono nas i upewniono się, że wszyscy opuścili budynek szkoły. Na murawie spędziliśmy około 20 minut, później wróciliśmy na lekcje.
Moim zdaniem ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i szybko. Na szczęście była to tylko próba, nic nikomu się nie stało. Mam nadzieję, że w sytuacji prawdziwego pożaru akcja przebiegnie równie sprawnie.

Oliwia Guziuk