Słodkie dzieła sztuki

Słodkie dzieła sztuki

Zespół Szkół nr 3 im. Martyrologii Piaśnicy, Wejherowo

W ubiegłym roku nasza szkoła zwyciężyła w akcji Góra Grosza – uzyskaliśmy tytuł najhojniejszej szkoły na Pomorzu. 7 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja corocznej akcji “Pieczemy ciasteczka na Górę Grosza”. Wszystkie pieniądze zostały przeznaczone na rzecz Towarzystwa ” Nasz Dom.” Jak się okazało, wielu uczniów pokazało swój talent kulinarny i upiekło dużo najróżniejszych pierniczków i ciasteczek.Wszystkie wyglądały przepysznie i jeśli ktoś miał trochę drobnych, to mógł sobie pozwolić na kilka słodkości, bo jedno ciastko kosztowało zaledwie 20 gr. Jak wynika z informacji pozyskanych od Samorządu Szkolnego, w samej “akcji ciasteczkowej” udało nam się w ciągu jednego dnia zebrać 663 złote i 78 groszy. To nowy rekord.

STOP cyberprzemocy

Zespół Szkół nr 3 im. Martyrologii Piaśnicy, Wejherowo

8 lutego w naszej szkole odbyły się zajęcia pod hasłem: “Stop cyberprzemocy” w ramach akcji „Lepszy internet zależy od Ciebie!”. Inicjatywa , przeznaczona dla uczniów gimnazjum, a przeprowadzona przez psychologa szkolnego, p. Annę Gussman- Łepek wpisywała się w obchodzony 9 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dziś trochę na poważniej… czyli o nawiązaniu WSPÓŁPRACY POWIATU WEJHEROWSKIEGO Z FRANCUSKIM STOWARZYSZENIEM EUROPE ECHANGES

Dziś trochę na poważniej… czyli o nawiązaniu WSPÓŁPRACY POWIATU WEJHEROWSKIEGO Z FRANCUSKIM STOWARZYSZENIEM EUROPE ECHANGES

Zespół Szkół nr 3 im. Martyrologii Piaśnicy, Wejherowo

PIERWSZY KROK W STRONĘ WSPÓŁPRACY POWIATU WEJHEROWSKIEGO Z FRANCUSKIM STOWARZYSZENIEM EUROPE ECHANGES
10 marca 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Wejherowie na zaproszenie Starosty gościła delegacja francuska reprezentująca stowarzyszenie Europe Echanges. Wizyta była kolejnym w ostatnim czasie spotkaniem przedstawicieli tej organizacji z władzami powiatu.
Punktem kulminacyjnym wizyty było podpisanie listu intencyjnego dotyczącego nawiązania współpracy Powiatu Wejherowskiego z podmiotami zrzeszonymi we francuskiej organizacji Comite Intercommunal de Jumelages et de Relations Internationales Europe Echanges.
Podpisanie dokumentu było rezultatem wcześniejszych rozmów prowadzonych w zeszłym roku oraz podyktowane zostało potrzebą rozwijania kontaktów międzynarodowych i korzyściami płynącymi z budowania partnerskich relacji. Wzajemna współpraca polegać będzie na wymianie doświadczeń w różnych dziedzinach, stąd opierać się będzie m.in.: na zachęcaniu instytucji kulturalno-oświatowych do wymiany informacji, sprzyjaniu wymianie młodzieży szkolnej i doświadczeń na polu edukacji, a także wzajemnej współpracy w organizowaniu różnego rodzaju imprez kulturalnych oraz promowaniu kultury regionalnej.
Po spotkaniu z władzami miasta, goście udali się do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina, gdzie francuski chór „Allegro” z Normandii wykonał 14 utworów m. in.: „Magnificat”, „Tebe Poem”, „ Le Galant Indiscret” . W uroczystości wzięli udział również uczniowie PSM, którzy na powitanie zaśpiewali dla gości Hymn Unii Europejskiej oraz „ La Normandie”.

Oliwia Guziuk