9.jpg

W poniedziałek- 2 IX 2019 moi „Podopieczni” rozpoczęli trzeci- -ostatni rok swojej wędrówki w „edukacji wczesnoszkolnej’”. Jak w minionych latach, tak i teraz staram się, aby ten ważny i wyjątkowy czas nie kojarzył się dzieciom tylko z typowymi wyzwaniami dydaktycznymi, dlatego też już w pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego spotkały nas miłe atrakcje…

Dnia dziewiątego września wszyscy uczniowie 3 b przypomnieli sobie   reguły    właściwego  i wartościowego   odżywiania się.     Pamiętając   o  zasadach bezpieczeństwa i higieny, przygotowali i wspólnie spożywali, bardzo „ ZDROWE II ŚNIADANIE”.

                   Już  następnego dnia uczniów mojej klasy odwiedziły dwie aktorki  Teatru Animacji. W ramach akcji “Uczmy się razem żyć”  panie zaprezentowały niezwykle ważne przedstawienie promujące pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnościami wśród dzieci. Mam nadzieję, że, na podstawie tego spektaklu,  oglądające go  osoby  zrozumiały, iż  pomimo  różnic wynikających z chorób i deficytów, wszyscy zasługujemy na szacunek, tolerancję, życzliwość.

                 11.09.2019 dziewczynki i chłopcy uczestniczyły w pokazie tanecznym zespołu „Hajdasz”.

       Dnia 16.09.19 uczniowie wzięli udział w atrakcyjnym spektaklu „FILHARMONII POMYSŁÓW”. Później z zaangażowaniem , po raz kolejny,    obchodzili    „ŚWIATOWY DZIEŃ KROPKI” , pamiętając o tym, że „wiara we własne możliwości” jest wyjątkowo ważna w życiu każdego z nas.

        W czwartek-19.09.19 wychowankowie III b powędrowali do pobliskiej „Castoramy”. Uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych, samodzielnie ozdobili donice i zasadzili piękne wrzosy, które były upominkiem dla najbliższych.

               W środowy ( 25.09.) poranek  moi „Podopieczni” rozpoczęli  wycieczkę do Torunia. Relacja z tej niezwykle atrakcyjnej wyprawy znajduje się na stronie SP nr 11 w zakładce „ŚWIETLICA”. Warto zajrzeć…, poczytać i obejrzeć (tylko tam umieszczone) bardzo liczne zdjęcia.

                 26  IX 19 uczniowie 3b , po raz pierwszy, wykonywali „LAPBOOK”  .   Współpraca   w grupach przebiegała  bardzo dobrze, a efekty są wspaniałe i zdobią nasz „ZIELONY ZAKĄTEK”.

                   Ostatni dzień września, zgodnie z kalendarzem , był w naszej klasie „ŚWIĘTEM CHŁOPCÓW”, którzy otrzymali serdeczne życzenia i ,  po rozwiązaniu matematycznych zadań , smakołyki oraz upominki. W tym dniu odwiedził nas także miły gość- pan Rafał Konieczny, który opowiadał dzieciom o swoich interesujących podróżach do Amazonii.

                 Oczywiście, pomimo licznych atrakcji, wciąż pamiętamy, że szkoła to przede wszystkim, miejsce nauki, ale wiemy, że wiedzę można zdobywać na wiele sposobów…

Agnieszka Szymyślik