hv1.jpg

Wiktoria Taracińska to uczennica VI a klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie.  Jej pasją jest śpiew, który kształci w Prywatnej Szkole Muzycznej Michała Sobczyńskiego w Kostrzynie nad Odrą pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Grancewicz.

Wiktoria często bierze udział w konkursach wokalnych, na których osiąga regionalne, wojewódzkie, ogólnopolskie oraz międzynarodowe sukcesy, o czym świadczą zdobyte przez nią dyplomy oraz około trzydziestu statuetek, które są dla niej zawsze najcenniejszą nagrodą.

11.01.2020 Wiktoria zaśpiewała na międzynarodowej scenie 26 Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie , gdzie śpiewając dwa utwory “Mędrcy świata” oraz “Kolęda Maryi ” zajęła II miejsce. Jest to jedno z jej  największych dotychczasowych osiągnięć . Na swoim koncie ma również między innymi pierwsze miejsce na IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie, Grand Prix Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej w Lipianach , trzecie miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie ,Grand Prix IV Festiwalu Papieskiego w Baniach , wyróżnienie w konkursie Wygraj Sukces w Tarnobrzegu, I miejsce na XXI Szczecińskim Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, którego uroczysta gala oraz wręczenie nagród wraz z koncertem laureatów (na którym Wiktoria będzie miała zaszczyt zaśpiewać) odbędzie się 20.01.2020 w Operze na Zamku w Szczecinie.

Warto również wspomnieć , że w tym roku Wiktoria wzięła udział w programie telewizyjnym The Voice of Kids , gdzie udało jej się zakwalifikować do etapu przesłuchań w ciemno . Została wyłoniona wraz z grupą dziewięćdziesięciu uczestników z pośród trzech tysięcy osób z całej Polski, biorących udział w castingu.  Niestety nie odwróciła foteli jurorów, ale obiecała spróbować swoich sił ponownie za rok, ponieważ była to dla niej niezapomniana przygoda.

Katarzyna Taracińska