opowiesci.jpg

Miliony dorosłych kobiet oraz młodych dziewcząt zachwyciło się “Opowieściami na dobranoc dla młodych buntowniczek”. Czytamy je w momentach kryzysu, by dodać sobie odwagi i przezwyciężyć trudności. Sięgamy po nie w chwilach sukcesu, by choć troszkę zbliżyć się do bohaterek książki. Opowiadamy je sobie przed zaśnięciem, jak i głośno o nich wspominamy w towarzystwie.

To cudownie, że pojawiła się druga część tytułu! Poznajemy biografię stu kolejnych niezwykłych kobiet z całego świata, między innymi: Wisławy Szymborskiej, Agathy Christie, Angeli Merkel, Beyonce, J. K. Rowling, Madonny, Oprah Winfrey, Safony, Walentyny Tierieszkowej i innych, mniej nam znanych, ale równie niesamowitych, wartych odkrycia żeńskich postaci.

Na końcu książki, podobnie jak w pierwszym tomie, jest miejsce na spisanie własnej historii – swojej biografii, a może bliskiej nam kobiety – mamy, babci, sąsiadki, przyjaciółki, znajomej… Każda z nas jest przecież inna, i każda z nas może kogoś inspirować, zadziwiać, pomagać, wspierać, zmieniać, fascynować…!

Na ostatnich stronach wydania pojawił się również – i to jest novum – słowniczek trudnych pojęć, które wystąpiły w książce, np. “energia punktu zerowego”, “krępowanie stóp” czy “perkal”.

Absolutnie nadzwyczajne są ilustracje wzbogacające same opowieści. Bez tych fenomenalnych obrazów ta książka nie robiłaby takiego ogromnego wrażenia! Ilustracje te to dzieło sztuki stworzone przez pięćdziesiąt niezwykle utalentowanych kobiet z całego świata, także z Polski!

Jeśli macie w swojej domowej biblioteczce część pierwszą “Opowieści na dobranoc…”, pewnie nie muszę Was namawiać na kolejny tom – wystarczy, że już wiecie, że został wydany. Teraz pędem do księgarni! Jeśli jakimś cudem (choć, nie mam pojęcia, gdzie się uchowaliście!), jeszcze nie słyszeliście i nie macie tego tytułu – zaoszczędźcie sobie czasu i pieniędzy i od razu zamówcie pakiet jednej i drugiej książki…

PS Lektura do delektowania się w nieograniczonym czasie…