kob.jpg
Nasze rekwizyty :)

Trwają próby do przedstawienia „One”. Będzie to podsumowanie pracy nad projektem „Superbohaterki”. Scenariusz w warstwie tekstowej zbudowany jest z fragmentów, cytatów kobiecych osobowości z przeszłości, których życiorysy i dokonania badały dziewczęta.

Nasza nić rozwijała się, począwszy od zdania z wiersza Z. Ginczanki oraz fragmentu „Pani Dalloway” V. Woolf. Chcemy przywołać znów wymazane z podręczników kobiety, ich nazwiska, mądre zdania, przywrócić je świadomości społeczeństwa.

Jednak prawdziwa inspiracja to taka, która nie kopiuje, ale tworzy nową jakość, która potrafi treści mistrza przefiltrować i stworzyć coś nowego. A zatem spektakl nie będzie próbą przedstawiania ich biografii. Sceny są wynikiem improwizacji, zabaw formami teatru forum, efektami ćwiczeń warsztatowych i refleksji nad otaczającym nas światem, wywierającym presję od naszych najmłodszych lat. Dziewczynki uczestniczące w projekcie „Superbohaterki” same tworzą scenografię, rekwizyty. Wszystkich, którzy chcą nas zobaczyć, zapraszamy 18.03.2019 o godz. 19.00 na spektakl „ONE” do Szkoły Podstawowej nr 11 w Poznaniu, a 22.03 na Przegląd Teatralny „Dzień dobry, sztuko!” w Domu Kultury w Przeźmierowie.

Próba Próba Przygotowania Próba