img20220331wa0064.jpg

W ostatnim czasie uczniowie klas 7 i 8 odwiedzili siedzibę jednego z największych software house’ów w Poznaniu – NETGURU.

Jest to firma z branży IT, która realizuje projekty na całym świecie. Netguru tworzy cyfrowe produkty, które pozwalają przedsiębiorstwom się rozwijać a ludziom ułatwiają życie. Ich klientami są firmy z bankowości, świata muzyki, nauki języków obcych czy branży rowerowej. To firma,w którym głównym językiem komunikacji jest język angielski z uwagi na międzynarodowy charakter współpracy.

 

Warto wiedzieć, że w świecie nowych technologii dominuje język angielski i jego znajomość pozwala być na bieżąco ze wszelkimi nowinkami oraz umożliwia pracę w tej branży.

 

Podczas wycieczki Pani Monika Smith pokazała nam jak wygląda dziś praca hybrydowa. Uczniowie dowiedzieli się jakie narzędzia wykorzystuje się do efektywnego zarządzania rozproszonymi zespołami. Jednocześnie mogliśmy zobaczyć jak wyglądają nowoczesne biura (spójrzcie na załączone zdjęcia).

 

Jednym z elementów wycieczki było zaprezentowanie jak dziś wyglądają procesy rekrutacyjne, jakie zadania czekają na kandydatów i jak się do tego przygotować. Pierwszym etapem jest rozmowa w języku angielskim z native speakerem, który ocenia umiejętności językowe kandydata. Dopiero po tej części sprawdza się  wiedzę i inne umiejętności.  Netguru zależy, by podczas procesu rekrutacyjnego pokazać (a nie opowiedzieć) co się potrafi. Stąd  różnego rodzaju zadania, case study  w trakcie rekrutacji.

 

Pani Monika podkreśliła również bardzo mocno znaczenie kompetencji miękkich na rynku pracy. Umiejętność pracy w grupie, dobra komunikacja, percepcja społeczna,  perswazja,  otwartość na informację zwrotną itp. to atuty, które pozwalają łatwiej zdobyć zatrudnienie i rozwijać się .

 

Takie spotkanie pozwala uświadomić sobie jak ważną kompetencją są umiejętności językowe. Otwiera to przed nami możliwości zatrudnienia w wielu międzynarodowych firmach i pracę zdalną nawet dla zagranicznych podmiotów.

 

By wspierać uczniów w rozwoju kompetencji językowych przeprowadzimy już wkrótce w szkole symulacyjne rozmowy kwalifikacyjne, w których część pytanie będzie w języku angielskim.

 

Tymczasem zapraszamy na fotorelację.

 

Wycieczka została zorganizowana przez Panią Katarzynę Ciupę – szkolnego Doradcę Zawodowego, która nawiązała współpracę z Netguru – międzynarodową firmą.

Pani Katarzyna uczestniczyła w PROGRAMIE PO WER 2019 – ZNAKI INNOŚCI w ramach, którego odbyła dwutygodniowy kurs Intensive English i rozwinęła swoje kompetencje językowe.