20160125_152756.jpg

Chciałbym wam coś powiedzieć o Minecrafcie. Wielu z was pewnie już tę grę zna i wielu już wciągnęła.

Minecrafta stworzył jeden człowiek, Szwed Markus Persson, znany jako Notch. Minecraft to w wielkim skrócie budowanie z klocków lego przeniesione do wirtualnego świata, nieograniczona przestrzeń, w której gracz może stawiać budowle z trójwymiarowych sześcianów. Sam Notch napisał kiedyś: “Minecraft to gra o stawianiu klocków w czasie uciekania przed szkieletami.”

W tej grze jest tylko jedna reguła – przetrwaj w świecie nawiedzanym przez różne potwory, od zombie do wybuchających creeperów. Gra posiada dwa tryby: Classic – gdzie budujesz nieskrępowany żadnymi limitami stawiania kloców oraz Survival – tu musisz przeżyć pojawienie się przeciwników – m.in. szkieletów i pająków.

O Minecrafcie napisano już wiele książek i poradników. Ja przeczytałem poradniki Minecrafta wydawnictwa Egmont (Poradnik dla początkujących, Poradnik dla budowniczych, Poradnik dla wojowników, Poradnik użytkowników Czerwonego kamienia). Można się z nich dowiedzieć, jak robić schronienia i budowle, jak walczyć z potworami, wydobywać surowce i z nich korzystać. Książki są ciekawie napisane. Z taką wiedzą z pewnością osiągniecie sukces w grze. Można także sięgnąć po powieść dla minecraftersów „Wyprawa po diamentowy miecz” autorstwa Wintera Morgana lub „Bitwę” Marka Chevertona. A po ciekawej lekturze…

Zabawę rozpoczynamy z pustym ekwipunkiem, a wokół rozpościera się krajobraz utworzony z sześcianów…

Przygotował: Bartłomiej Kietla