psinka.jpg

Co dwie głowy to nie jedna – gdy na dworze zimno, mokro i nieprzyjemnie najlepiej spędzać czas z koleżanką

Październik to zazwyczaj piękny, kolorowy i ciepły miesiąc. W czasie słonecznej pogody najlepiej spędzać czas aktywnie, na świeżym powietrzu. Właściciele psów wiedzą o tym najlepiej. Długie spacery, biegi, skoki, spotkania ze znajomymi na długo wprawiają nas w dobry humor.

Ale co zrobić gdy spadnie deszcz lub śnieg i zaczną się październikowe pluchy? Brr… Nie da się wyjść na dłuższy spacer, ale przecież można pobawić się z czworonogiem w domu. Ja ze swoją Sonią lubię bawić się jej ulubionym gryzakiem.

Można też ciekawie spędzić czas z przyjaciółką. Wczoraj, siedząc na kanapie, patrzyłyśmy przez okno na padający z nieba pierwszy mokry śnieg i zastanawiałyśmy się, co zrobić z  wolnym czasem, czym się zająć? Różne pomysły chodziły nam po głowie: przeczytać ciekawą książkę, zagrać w grę planszową, czy obejrzeć film. Postawiłyśmy na kino w domu z miską popcornu w ręku. Długo zastanawiałyśmy się, co obejrzeć. Przypomniałyśmy sobie, jak ciekawie przyjaciółka opowiadała o śmiesznej, chociaż starej, komedii ,,Wyrzuć mamę z pociągu”. Postanowiłyśmy sprawdzić, czy to naprawdę zabawny film. Okazało się, że tak. Zawiera dużo śmiesznych i zawikłanych sytuacji, a aktorzy są świetni. Warto obejrzeć. Polecamy na październikowe popołudnia, ale tylko kolegom i koleżankom od 12 roku życia.

A po filmie? Obowiązkowo spacer z psem!

 

Iga Wsilewska

Róża Czyżewska