19096114_1387717834639667_197449710_o.jpg

Kreowanie wizerunku szkoły zawsze zaczyna się od budowania kompetencji osób w niej pracujących. Wizerunek szkoły to zbiór przekonań na temat szkoły wśród osób z jej otoczenia.

Wizerunek szkoły to zbiór przekonań na temat szkoły wśród osób z jej otoczenia. Gimnazjum Publiczne im. Arkadego Fiedlera w Dębnie szczyci się wzorowym wizerunkiem.

Barwne i przestronne korytarze stanowią ważny atut. Na ścianach znajdują się różnorodne malowidła. Szkoła wyposażona jest w bibliotekę i czytelnię, które są ogólnodostępne dla uczniów. Odbywają się w nich rozmaite konkursy, a także miejsca te stanowią poczekalnię międzylekcyjną. Zarówno świetlica, jak i czytelnia umożliwiają dostęp do szkolnych komputerów oraz stwarzają odpowiednią atmosferę do nauki i wszelakich działań z nią związanych.

W takcie przerw uczniowie mogą przebywać w szkolnej stołówce, gdzie spożywają posiłki oraz spędzają czas z rówieśnikami. Na każdym piętrze do dyspozycji uczniów dostępne są miejsca siedzące. Nieodłącznym elementem korytarzy są szkolne galerie. W ich skład wchodzą prace plastyczne przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum oraz rożne mapy, zdjęcia, a także tematyczne wystawy na korkowych tablicach i w przeszklonych gablotach.

Ważnym pomieszczeniem jest sekretariat, który pośredniczy pomiędzy interesantami a władzami. Gimnazjum posiada halę widowiskowo – sportową, w której odbywają się wszystkie uroczystości szkolne.

Na drzwiach sal lekcyjnych widnieją ciekawe fiszki, przydatne wskazówki, ważne informacje. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Kreowanie wizerunku szkoły zawsze zaczyna się od budowania kompetencji osób w niej pracujących. Powinny one być kompetentne i profesjonalne. Największy wpływ na ten wizerunek mają nauczyciele, którzy uczą nas  oraz tłumaczą różne rzeczy.

Głównym celem promocji naszej szkoły jest przede wszystkim zyskanie zaufania, sympatii, wiarygodności i przychylności środowiska.