Już w pierwszych minutach meczu pokazałyśmy, kto tak naprawdę ,,rządzi” na boisku. Nasza drużyna grała precyzyjniej. Potwierdził to wynik 10:0.

Dnia 15 grudnia 2015 roku w hali OSiR w Dębnie rozegrano Powiatową Gimnazjadę w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewczyn ( w składzie: Izabela Cisek, Patrycja Wierzbicka, Weronika Kukuruza (strzeliła 6 bramek ), Paula Patrzykąt (strzeliła 10 bramek), Karolina Pliś, Marta Chabasińska (strzeliła 2 bramki), Dominika Maślana, Wiktoria Olechnowicz, Sandra Musz (strzeliła 2 bramki), Weronika Broda (strzeliła 2 bramki), Łucja Piotrowska) i drużyna chłopców ( w składzie:Szymon Kołtuniak, Damian Piekarski (strzelił 2 bramki), Jakub Grądziel, Artur Szeptuch (strzelił 3 bramki), Patryk Majewski (strzelił 2 bramki), Mikołaj Podbereski, Piotr Grocholski, Marek Rzechółka, Jakub Pliś, Damian Sulich, Alan Niedźwiecki, Tomasz Kulbicki).

Reprezentanci naszej szkoły przybyli pół godziny przed rozpoczęciem turniej, by rozgrzać się przed meczami lub porozmawiać z naszym trenerem panem Waldemarem Pożaryckim. Każdy z nas miał wysokie morale.

Ok. godziny 9:00 turniej oficjalnie rozpoczęto. Przybyły 3 drużyny dziewcząt (Gimnazjum Publiczne im. Arkadego Fiedlera w Dębnie, Gimnazjum nr 1 Barlinek, Gimnazjum nr 2 Barlinek) i również 3 drużyny chłopców (Gimnazjum Pbliczne im. Arkadego Fiedlera w Dębnie, Gimnazjum nr 1 Barlinek, Gimnazjum nr 2 Barlinek). Mecze trwały 2×10 min w systemie każdy z każdym.

W powietrzu już od samego początku było czuć niesamowitą atmosferę, którą tworzyli zawodnicy, trenerzy, jak i kibice.

Pierwszy mecz rozegrali chłopcy z Gimnazjum Publicznego im. Arkadego Fiedlera z Dębna i Gimnazjum nr 1 z Barlinka. Początki były trudne. Chłopcy z naszego gimnazjum tracili piłkę, to źle podali. Po kilku minutach i szybkiej akcji chłopcy z Gimnazjum z Dębna zdobywają punkt. Po zakończonym meczu i wygranej 2:0   schodzą zmęczeni z boiska, ale na ich twarzach widać uśmiechy.

Ostatni mecz, jaki grali chłopcy z Gimnazjum z Dębna, był przeciwko chłopcom z Gimnazjum nr2 z Barlinka. Kilka szybkich podań za podań i strzałów i już prowadzą 1:0. Cały mecz ogólnie poszedł bardzo dobrze. Mecz kończą z wynikiem 5:0.

Ogólnie chłopcy strzeli 7 bramek i żadnej nie stracili.

Pierwszy mecz, jaki grałyśmy my, dziewczyny z Dębna, był przeciwko drużynie z Gimnazjum nr2 z Barlinka. Już w pierwszych minutach meczu pokazałyśmy, kto tak naprawdę ,,rządzi” na boisku. Nasza drużyna grała precyzyjniej. Potwierdził to wynik 10:0.

Drugi i ostatni mecz również poszedł nam bardzo dobrze. Podanie za podaniem, strzał za strzałem, bramka za bramką i pierwszą połowę kończymy z wynikiem 8:0. W drugiej połowie padły 4 bramki dla naszej drużyny. Mecz zakończyłyśmy wynikiem 12:0.

Ogólnie zdobyłyśmy 22 bramki, a żadnej nie straciłyśmy.

Moim zdaniem chłopcy i dziewczyny z Gimnazjum Publicznego z Dębna wysoko ustawili sobie poprzeczkę. Pokazali, że to oni są najlepsi  w powiecie i żadna inna drużyna nie jest im straszna. Ich wyczyny na boisku będzie można oglądać podczas spotkań na szczeblu regionalnym.