Oliwia.jpg

W życiu każdego człowieka, przychodzi moment kiedy podejmuje ważne decyzje, staje przed trudnymi wyborami lub po prostu myśli nad dalszym życiem. Każdy z nas potrzebuje kogoś kto nas inspiruje, jakiejś motywacji do działania, niekoniecznie tego samego typu, jednych motywują pochwały, innych krytyka lub sukcesy kolegów. Każdy tez ma swój autorytet, swoje motto.

Na świecie, w Europie, jak i w naszym kraju żyło wiele wybitnych i wspaniałych osobistości, o których pamięć nadal trwa. Oczywiście w dzisiejszym świecie, wśród zwykłych ludzi  krążą bohaterzy, nie każdy z nich jest znany, chociaż czynią wiele dobra .

Jedną z takich osób w Polsce jest pan Jerzy Owsiak. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja powstała w 1993 roku i jest prowadzona przez niego po dziś dzień. Finały WOŚP odbywają się raz w roku w drugą niedziele stycznia. Do fundacji zgłasza się co roku ponad  100 000 wolontariuszy, sama miałam okazję kilka razy uczestniczyć w tej akcji jako wolontariusz. Podczas tego wydarzenia tradycją stały się licytacje Złotych Serc, potem Złotych Medali oraz Złotych Kart Telefonicznych.

Jerzy Owsiak przez te wszystkie lata zdobył wielkie zaufanie i sympatię wśród społeczeństwa. Poprzez poświęcenie dla fundacji pomógł i uratował tysiące osób, zakupił i dofinansował wiele sprzętów medycznych.

Powinniśmy brać przykład z takich osób i z chęcią pomagać innym ludziom. Przede wszystkim nie bać się udzielać w takich akcjach jak WOŚP.