wieczornica 1.JPG

Trochę z opóźnieniem zamieszczam krótki opis wieczornicy, która odbyła się w naszej szkole z okazji Święta Niepodległości.

W naszym gimnazjum co roku uroczyście świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości. 13 listopada w naszej szkole miała miejsce wieczornica poświęcona świętu Niepodległości. Wśród gości byli przedstawiciele władz samorządowych i kościelnych , organizacji politycznych i społecznych. Przede wszystkim jednak zaszczycili nas swoją obecnością członkowie Koła Sybiraków, Rodzin Katyńskich i kombatanci. W nastrój przedstawienia wprowadziła wszystkich przybyłych pani Aldona Ruszkowska, dyrektor gimnazjum.
W części artystycznej młodzież przedstawiła patriotyzm widziany oczyma współczesnego młodego Polaka, rozdartego między miłością do ziemi ojczystej a niemożnością realizacji swoich życiowych planów i pasji we własnym kraju, a tym samym zmuszonego do wędrówki za chlebem, czyli emigracji zarobkowej. I jak nakazuje już nasza szkolna tradycja – po obejrzeniu wystąpienia uczniów goście i gospodarze spotkali się przy słodkim poczęstunku, aby wspólnie przypomnieć sobie chwalebne karty ojczystych dziejów w formie pieśni patriotycznych  i piosenek legionowych.