Wróżby andrzejkowe

Wróżby andrzejkowe

Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II, Sztum

Tradycji stało się zadość. 27 listopada br. odbywały się w nasze szkole tradycyjne andrzejki. Chętnych do przepowiadania sobie przyszłości było wielu. Wszystko toczyło się w tajemniczej aurze dekoracji i nastrojowych świec. Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Gimnazjalne wróżki i wróżbici mają nadzieję, że wszystkie miłe prognozy zostaną zrealizowane.

Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS

Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II, Sztum

Od 1988 roku 1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Dzień ten niesie przesłanie solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS podejmowanych na całym świecie.

Zespół Profilaktyczny na znak solidarności z chorymi na AIDS zorganizował w naszej szkole akcję happeningową, której celem było przybliżenie społeczności szkolnej problematyki HIV/AIDS. Młodzież rozdawała ulotki oraz przekazywała najważniejsze informacje dotyczące profilaktyki zakażenia HIV. Wielu uczniów i nauczycieli tego dnia przypięło do ubrań czerwone wstążeczki na znak solidarności z chorymi na AIDS.