heart1192662_960_720.jpg

Historia Walentynek
Walentynki to święto miłości, a nazwa tego szczególnego dnia pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów, zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień ten stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Ten zwyczaj przyszedł do Polski z Bawarii i Tyrolu.

Walentynki to czas szczęścia i wspominania wszystkich najpiękniejszych spędzonych wspólnie chwil.

Zakochane osoby mówią sobie, dlaczego się kochają. Często idą na randkę, która zazwyczaj odbywa się w restauracji albo w kinie, gdzie można ciekawie spędzić czas, oglądając np. jeden z kilku romantycznych filmów, ewentualnie można spędzić go w zaciszu własnego domu, objadając się słodkościami lub jedząc wspólnie kolację.

Jeśli już mowa o słodkościach, warto wspomnieć, iż bardzo popularnym wyborem w tym dniu są czekoladki lub lody truskawkowe i czekoladowe, przykryte pierzynką z bitej śmietany. Takie połączenie często jest wybierane z powodu popularności tych smaków i tego, że większość osób, po spożyciu czekolady, czuje się lepiej, a truskawki powodują przełamanie słodyczy. Ich atut tkwi nie tylko w smaku, ale i w kolorze, ponieważ święto miłości głównie kojarzy nam się z barwą czerwoną.

Każdy, kto nie odnalazł tej/tego właściwego, może odszukać ją/jego właśnie w ten szczególny Dzień Zakochanych.

Popularnym prezentem dla partnera/partnerki są czekoladki, kwiaty, przytulanki, biżuteria oraz  niezawodne i piękne kartki walentynkowe. Jeżeli dostaliście kiedyś taką laurkę, wiecie, że sprawia ona wielką przyjemność osobie obdarowanej, zwłaszcza, jeśli napisane tam życzenia, będą pisane od serca, a nie skopiowane, np. z Internetu.

Walentynki wypadają 14 lutego, a dzień po nich jest obchodzony Dzień Singla, czyli tych wszystkich osób, które jeszcze nie znalazły drugiej połówki.

Porady związane z Walentynkami:

Zabierz ukochaną osobę w jej ulubione miejsce, np. jeżeli lubi ona aktywność, zabierz ją/go na spacer o zachodzie słońca lub na plażę;

Jeśli wiesz, że jest np. na diecie, nie kupuj jej/jemu czekoladek (chyba, że zgodzi się na słodkości w tym dniu), wybierz słodki, pyszny i lubiany owoc;

Zwróć uwagę, czy nie jest na coś uczulona/ony;

Jeśli to wasza pierwsza randka/spotkanie, lepiej spędźcie je we dwoje, ponieważ jeżeli dasz ukochanej/ukochanemu prezent przy innych osobach, może czuć się niekomfortowo.

Na zakończenie, chciałabym życzyć wszystkim singlom znalezienia swojej wymarzonej „połówki”, a wszystkim zakochanym, wielkiej, odwzajemnionej miłości i atrakcyjnego, pięknego Dnia św. Walentego!

Zuzia

*Zamieszczone zdjęcie pochodzi ze strony: pixabay.com/pl/serce-herzchen-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-romans-1192662/ [dostęp: 29.01.2019 r.]