76644680_1168673400005313_1048656646600916992_n.jpg

18 listopada klasy 4 i 5 SP Nr 11 w Poznaniu uczestniczyły w spotkaniu z Pawłem Piechnikiem, artystą, grafikiem, autorem murali i komiksów, absolwentem naszej szkoły.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 uczniów naszej szkoły z klas IV i V. Poznali oni tajniki gatunku, jakim jest komiks. Podczas spotkania, pan Paweł Piechnik, w niezwykle przystępny dla młodych czytelników sposób przedstawił najważniejsze wiadomości na temat komiksów. Omówił ich klasyfikację, wskazał różnice między komiksem europejskim, azjatyckim i amerykańskim. Przedstawił historię powstania gatunku, jego etapy i metody tworzenia. Po spotkaniu z panem Pawłem Piechnikiem nie ma więc wśród uczniów klas IV i V nikogo, kto nie wiedziałby, jak stworzyć komiks od podstaw, czym jest dymek komiksowy, kadra, plansza czy storyboard filmowy. Pan Piechnik wyjaśnił uczniom, jak zacząć pracę nad pierwszym komiksem i czy jego stworzenie to łatwe zadanie? Zaprezentował uczniom swój pierwszy komiks , zatytułowany “Wojna”, który powstał w dzieciństwie autora, w zwykłym, szarym zeszycie.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracami pana Pawła Piechnika. Dopełniła je projekcja filmów animowanych i traillerów do gier, które współtworzył nasz lokalny artysta.  To była naprawdę interesująca lekcja!

Zdjęcia ze strony: www.pawelpiechnik.com, wykorzystano za zgodą autora.