1p.jpg
pixabay.com/ klimkin

W dzisiejszym świecie najbardziej popularną formą rozrywki stały się media. Coraz więcej ludzi w wolnym czasie zamyka się w swoim fikcyjnym świecie i ginie w nim na dobre. Gdzie podziały się czasy, w których żyli nasi dziadkowie i pradziadkowie? Często, słuchając ich opowiadań, zadaję sobie to pytanie.

Moja babcia opowiada nie raz, jak to było za jej młodości. Czasem zazdroszczę jej, że żyła w tamtych czasach. Może nie było wtedy tak wiele nowoczesnych technologii, a ludzie żyli ubogo i skromnie, ale przynajmniej mieli czas, aby spotkać się i porozmawiać z innymi. Kiedy patrzę na dzisiejszą młodzież, która jest uwikłana w media, myślę, że przecież nawet nie jest w stanie myśleć samodzielnie, tylko wszystko sprawdza w Internecie. A gdzie czas na relacje z innymi ludźmi, nawiązywanie nowych kontaktów, pomoc innym. Dzisiaj młodzi boją się podejść i porozmawiać. Dlatego powstało tak wiele portali, na których ludzie ze sobą piszą. Przecież to żałosne. Kiedyś, gdy czekałeś na autobus i obok ciebie stał jakiś chłopak, który ci się podobał, podchodziłaś i zaczynałaś rozmowę. A dziś? Teraz młodzi wracają do domu i w Internecie szukają tej osoby, gdyż bali się podejść do niej. To przykre, gdy patrzę na naszą rzeczywistość i nie wiedzę żadnych spontanicznych gestów. Ludzie wszędzie się śpieszą, gonią za karierą, pieniądzem i nie mają czasu żeby po prostu z kimś porozmawiać. Jak długo jeszcze ludzie będą tak żyli?

Nie wyobrażam sobie, że mogłabym tak po prostu przestać spotykać się z innymi. Każdy człowiek czasem musi z kimś porozmawiać, poprosić o radę. Nie bójmy się kontaktu z ludźmi, bo dzięki nim nasze codzienne życie może być troszeczkę lepsze i barwniejsze niż jest w rzeczywistości.