WP_20190405_08_50_21_Pro.jpg

Od 1 do 5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Poznaniu, w klasach I- III, odbył się Tydzień Zdrowego Odżywiania w ramach II Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żywieniowo- Kulinarnej „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.

Każdego dnia w młodszych klasach naszej placówki odbywały się pogadanki, zabawy, uczniowie rozwiązywali zagadki, krzyżówki tematyczne, oglądaliśmy filmy edukacyjne z panem Grzegorzem Łapanowskim w roli głównej, ale przede wszystkim w ciągu całego tygodnia, każdy pamiętał o zdrowym śniadaniu oraz przekąskach. Chipsy, słodkości i słodkie napoje poszły w odstawkę- przynajmniej
u większości…

Klasa 2a z wychowawczynią przygotowała także plakaty pt: „Dziecko nie jest
koszem na śmieci”, „Nasiona- ziarenka szczęścia”, „Wpływ odżywiania na
organizm dziecka”, które zawisły na szkolnym korytarzu i po dziś dzień wzbudzają duże zainteresowanie zarówno uczniów, jak i nauczycieli, a nawet rodziców.

Plakaty nawiązywały do przedstawienia, które zostało wystawione w naszej szkole również przez klasę 2a. Scenariusz do inscenizacji pt. „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?” został napisany na podstawie książki Anny Poznańskiej, o tym samym tytule. Na widowni zasiedli uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, a także rodzice.

Innego dnia z kolei, odbyły się warsztaty DIY „Domowe musli”. Młodzi uczestnicy samodzielnie wykonali kolorową, zdrową i jakże pyszną mieszankę zbóż i bakalii, które zabrali do domu.

I to jeszcze nie był koniec świętowania! Ostatniego dnia, na nasze zaproszenie, przybyły do nas przedszkolaki z okolicznego Przedszkola nr 37. Wspólnie obejrzeliśmy film o zdrowym gotowaniu, a później wszyscy razem wykonywaliśmy pracę plastyczną pt. „Talerz zdrowia”.

Jak widać, Tydzień Zdrowego Odżywiania był niezwykle intensywny! Dużo się działo, było ciekawie, zajęcia były urozmaicone. Oby tylko przyniósł pożądany efekt i nakłonił całą społeczność szkolną do zmiany nawyków żywieniowych ;)