6.jpg

26 lutego w klasie Vs odbył się Turniej tenisa stołowego zorganizowany przez Brygidę Kovacs z pomocą w sędziowaniu pani Darii Gozimirskiej-Taciak.

Chęć do udziału w zawodach zgłosiło 12 zawodników (zarówno chłopcy, jak i dziewczynki). Przed rozpoczęciem gier, pani Brygida przypomniała zasady. Mecze rozgrywane były do 11 wygranych punktów, ze zmianą serwującej osoby, co dwa punkty. Zawodnik, który wygrał swój mecz, przechodził do następnej rundy, aż do finału. Następnie odbyło się losowanie par grających w meczach pierwszej rundy.

Tenis stołowy jest grą, która wymaga skupienia, zwinności, refleksu i dobrej koordynacji ruchowej. Wszyscy uczestnicy turnieju bardzo poważnie podeszli do gier, dawali z siebie wszystko, a mecze były ciekawe. Ostatecznie trzy osoby stanęły do finałowych rozgrywek, grając mecze „każdy z każdym”. Wszystkie swoje mecze wygrał Bartek Sz. i zajął pierwsze miejsce w całych zawodach. Drugie miejsce zdobył Antek, który po bardzo zaciętym pojedynku pokonał Bartka O. Finaliści nagrodzeni zostali uroczyście, przy głośnym aplauzie wszystkich uczestników, pamiątkowymi statuetkami, a wszyscy zawodnicy otrzymali drobny poczęstunek i soczek.

Brygida Kovacs