polskaflagazorlemi4.png

Święta narodowe to niezwykle ważne dni w kalendarzu dla każdego patrioty. Istnieje wiele ciekawych sposobów na spędzanie tych ważnych momentów. Postaram się omówić kilka z nich
Pierwszym, o którym chciałbym wspomnieć, jest uczestnictwo w defiladach. Oczywiście obserwowanie ich jest również bardzo ciekawe, jednakże najwięcej emocji dostarcza marsz wśród wojska, policji czy straży pożarnej. Jednak aby mieć taką możliwość, trzeba wstąpić do jakiejś organizacji, jak Związek Harcerstwa Polskiego, który co roku wystawia swoją reprezentację np. na Święto Niepodległości.
Kolejnym interesującym sposobem jest uczestnictwo w apelach organizowanych np. w szkołach. Podobnie jak w poprzednim przypadku, bycie widzem jest samo w sobie ciekawe, ale dużo bardziej satysfakcjonujące jest występowanie, np. śpiewanie solo lub z zespołem wokalnym albo bycie aktorem w przygotowanych scenkach.
Ostatnim sposobem obchodzenia świąt narodowych jest uczestnictwo w rekonstrukcjach historycznych. Oczywiście wiąże się z tym również poświęcenie długiego czasu na żmudne przygotowania, jednak efekty wynagradzają wszelkie trudy. Takie widowiska pozwalają przenieść się w czasie – zarówno uczestnikom, jak i publiczności.
Wszystkie sposoby obchodzenia świąt narodowych, o których wspomniałem, są nie tylko znakomitym pomysłem na spędzenie tych jakże istotnych dla każdego obywatela, cechującego się poczuciem tożsamości narodowej dni, ale również doskonałą i niepowtarzalną możliwością do poszerzenia swojej wiedzy historycznej. Wreszcie, co najważniejsze, stanowią one swego rodzaju hołd dla bohaterów, którzy poświęcili wszystko, czasem nawet i życie, dla swej ukochanej ojczyzny, Polski.