business792113_960_720.jpg

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że w roku 2019, dnia 5 lutego obchodzimy Światowy Dzień Nutelli. Czy znajduje się wśród nas ktokolwiek, kto nie ma pojęcia, czym jest ten doskonały w smaku, czekoladowy przysmak?

Napiszmy to wprost! Niejeden z nas za ten słodki przysmak złożony z orzechów laskowych, czekolady, kakao, cukru i oleju, dałby się pokroić! Reklama telewizyjna informuje nas, przynajmniej kilka razy dziennie, że poranek bez Nutelli, jest porankiem straconym. Wydaje się, że w czasie takiego święta, jak to, obchodzone dnia 5 lutego, zjedzenie całego słoika tego pysznego przysmaku, jest usprawiedliwione!

Powyższy tekst nie powstał na zamówienie jako reklama słodkiego kremu, jakim niewątpliwie jest Nutella. Posłużył mi on jako przykład, dla każdego młodego redaktora. Będąc opiekunem Koła Dziennikarskiego, staram się wpoić młodym dziennikarzom, że poza wyborem ważnego, interesującego czytelników tematu, równie istotne jest samo pisanie. Można oczywiście pisać o rzeczach mniej lub bardziej istotnych, ważnych i ważniejszych. Można pisać „o wszystkim i o niczym”, należy jednak pamiętać o tym, że liczy się przede wszystkim praktyka. Jeśli więc któregoś dnia zapragniesz napisać o czymś z pozoru mniej istotnym, mniej ważnym niż tolerancja, hobby czy ważne wydarzenie z życia szkoły, po prostu siądź do biurka… i pisz! Wszakże nikt z nas nie urodził się dziennikarzem, a „praktyka czyni mistrza”… Ćwicz więc, tylko tak masz szansę zostać w przyszłości redaktorem z krwi i kości…

*Zamieszczone zdjęcie pochodzi ze strony: pixabay.com/pl/biznesu-marki-puste-papieru-792113/ [dostęp: 29.01.2019 r.]