1.jpg

Od października 2017 roku panie Brygida Kovacs i Ewa Żurczak kontynuowały rozpoczętą w poprzednim roku akcję codziennego zapisywania imion i nazwisk dzieci zjadających surówki podczas obiadów w stołówce.

Miało to służyć stworzeniu listy dzieci spożywających ich najwięcej oraz promowaniu zdrowego odżywiania wśród uczniów szkoły. Naturalną nagrodą dla dzieci zajmujących najwyższe miejsca na liście jest zdrowie i dobra kondycja, ale panie chciały dodatkowo docenić zwycięzców, zachęcając tym samym innych do pójścia w ich ślady. Gdy zakończył się pierwszy semestr, na początku lutego, panie podliczyły, kto w SP 11 przoduje w jedzeniu surówek i uroczyście ogłosiły to w stołówce.

Niekwestionowanymi zwycięzcami w całej szkole zostali Filip Jaźwiecki (I miejsce) i Henryk Stolzmann (II miejsce) – obydwaj z klasy II b. Chłopców można nazywać mistrzami jedzenia surówek, ponieważ wygrali także z dużą przewagą w poprzednim roku. Nie jest jednak wykluczone, że ktoś ich dogoni w drugim semestrze, na przykład Wiktoria Machnis z klasy III a, która zajęła w tym roku III miejsce w kategorii klas „0”-III. Wyróżnienia również w tej kategorii otrzymali: Wiktoria Łakatosz (kl. I c), Magda Jabłońska (kl. I a), Kuba Król i Jasiu Zaidlewicz (kl. I b), Michał Cichoń i Tomek Klecha (oddział przedszkolny). Wśród uczniów klas IV – VII najwięcej surówek zjedli: Zuzanna Hinz i Maja Kogut (kl. VI c), Natalia Majchrzak (kl. VI a), Maja Stelmach (kl. V b), Filip Stanisławski i Kacper Lawiński (kl. VII c), Oliwier Czeski (kl. IV c), Martyna Świetlicka i Lena Buszkiewicz (kl. IV e).

Wszyscy otrzymali polarowe warzywa i owoce wykonane własnoręcznie, specjalnie na tę okazję, przez panią Jolantę Thiel ze świetlicy. Po feriach akcja nadal będzie kontynuowana aż do końca roku szkolnego.